Jump to content

Loozack

Members
 • Content Count

  3,965
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Loozack last won the day on August 30

Loozack had the most liked content!

Community Reputation

403 Excellent

6 Followers

About Loozack

 • Rank
  Los Modeleros
 • Birthday 06/24/1984

City (optional)

 • Miasto
  Łódź

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Loozack

  Luxury watch | CGI

  Dzięki @gruber. Modelowanie zajęło około miesiąca. Moim zadaniem było jedynie wzorować się na istniejących zegarkach a nie odtworzyć model 1:1, więc sporo czasu zeszło m.in. na improwizację. Szczególnie, że to wszystko wciąż miało sprawiać wrażenie działającego mechanizmu. Pozdrawiam.
 2. Loozack

  Luxury watch 01

  Dzięki!
 3. Loozack

  Luxury watch | CGI

  Przedstawiam model zegarka, który zrobiłem w 3ds Maxie dla studia Dabarti. Modelowanie go było wielką przyjemnością i cieszę się, że w końcu mogę zaprezentować kilka renderów z nim, oraz prostą animację 🙂 Modeling & rigging: Piotr Luziński Shading, texturing, lighting & rendering: Piotr Luziński Animation: Piotr Luziński Audio: freesound.org Copyright Dabarti Możecie kupić go pod tym linkiem: https://www.turbosquid.com/3d-models/luxury-watch-3d-model-1270568 Animacja dostępna jest w poniższych galeriach: https://www.behance.net/gallery/84751333/Luxury-watch-CGI https://www.artstation.com/artwork/xzLaY2 Pozdrawiam.
 4. Loozack

  Ford Explorer 2020 | Clay

  Cześć, przedstawiam Wam mój najnowszy model, który robiłem ostatnio dla klienta. Zastanawiałem się co zrobić, żeby dodać trochę życia do renderów typu "clay" i tak narodził się pomysł, żeby pobawić się nieco cieniami i światłem. Dajcie znać co sądzicie o efektach 🙂 Siatki możecie zobaczyć tutaj: www.behance.net/gallery/84192405/Ford-Explorer-2020-CGI Pozdrawiam.
 5. Z kołem na nowo chodzi o wymyślanie systemu galerii, który już jest wymyślony i świetnie funkcjonuje we wspomnianych wyżej serwisach, ale skoro wynika to z ograniczeń silnika to nic nie poradzisz, trzeba się będzie przyzwyczaić.
 6. @adek, bardzo fajnie, że jesteś otwarty na sugestie i że poświęcasz swój czas na wprowadzanie zmian, ale mam dziwne wrażenie, że starasz się wymyślić koło na nowo. Chodzi mi o to, że zarówno na podanym przez Ciebie przykładzie z pracą @plasti na Artstation, jak i na Behance, po wejściu do galerii otrzymujemy bardzo prosty i przejrzysty układ z obrazkami jeden pod drugim w dużej rozdzielczości, dodatkowo z możliwością powiększenia po kliknięciu na nie (głównie na Behance), natomiast z jakiegoś powodu unikasz tego rozwiązania jak ognia. Czy chodzi o możliwości techniczne nowego silnika forum? Czy może zwyczajnie nie podoba Ci się takie rozwiązanie i chcesz czegoś oryginalnego? Nie zrozum mnie źle, doceniam Twoje zaangażowanie i cieszy mnie, że dałeś się przekonać do więcej jak jednego ujęcia w galerii, ale nowo wprowadzony system to paradoksalnie coś, co @Levus wręcz podkreślał w swojej wypowiedzi, że chciałby tego uniknąć i nie dziwię mu się, bo w praktyce niewiele to zmieniło, ba, wprowadziło nowy problem, o którym wspomniałeś (priorytet albumów nad pojedynczymi pracami). To, co stworzyłeś to bardzo fajny pomysł ale do innego zastosowania, choćby tego, o którym wspomniał @Levus : Natomiast co do pojedynczej galerii to nie chciałbym po wejściu tam już w nic klikać, a jedynie przescrollować obrazki, móc je powiększyć, "zalajkować" i ewentualnie napisać "masz trójkąta w siatce", tak jak choćby tutaj: https://www.behance.net/gallery/83856781/Heritage Pozdrawiam.
 7. Hmm, ale dlaczego zaraz usuwać dział WIP? Fajnie jest, jak ktoś czasem pochwali się poszczególnymi etapami swojej pracy, która tworzy się wtedy na naszych oczach. Jest to też dobre miejsce dla osób, które się uczą i szukają konstruktywnej krytyki i porad. Może po prostu stworzyć odrębny dział "Teczki"? Co do pozostałych punktów to jestem za, o ile pisząc o ilości albumów masz na myśli dowolną ilość obrazków przypadającą na jeden album/galerię 🙂
 8. Muszę przyznać, że po paru dniach odwiedzania nowego forum zgadzam się z Levusem. Początkowo przemawiały do mnie argumenty, że dzięki temu podniesie się poziom galerii bo trzeba będzie wybrać jedno najlepsze ujęcie, ale w praktyce się to za bardzo nie sprawdza. Jakby nie patrzeć grafika cyfrowa to nie obrazy na płótnie, tutaj można bez problemu zrobić kilka ujęć danego obiektu i nie ma sensu wybierać jednego "najlepszego", skoro jedno może być na przykład frontem zegarka a drugie plecami z widocznym mechanizmem. Ktoś powie, że można to wrzucić jako dwie oddzielne prace, ale będą też miały dwie oddzielne sekcje komentarzy, które mogą się powtarzać (pytania techniczne, o soft, itp.). Alternatywna opcja to podlinkowanie do wątku WIP, ale nie dość, że to problematyczne rozwiązanie, to również powoduje zduplikowanie miejsc do komentowania. Wydaje mi się, że gdyby można było po wejściu do galerii przescrollować sobie więcej renderów to nic złego by się nie stało, strona główna wyglądałaby dokładnie tak samo, sekcja komentarzy również, za to byłoby o wiele wygodniej. Byłoby też wyraźne rozdzielenie galerii skończonych prac od WIPa, który obecnie jest jako folder dodatkowych ujęć. Pozdrawiam. PS. Wszedłem właśnie w dział WIP na forum a tam same teczki zamiast prac w toku, trochę nieintuicyjne to 😕
 9. Wtyczkę mam wyłączoną (uBlock), ale od pewnego czasu Firefox blokuje "elementy śledzące" (ikonka obok kłódki po lewej od adresu strony) i tam też musiałem dodać wyjątek.
 10. Loozack

  Noonwriath

  O panie, mocny szit.
 11. Też początkowo widziałem wrzucanie pojedynczych obrazków jako wadę, ale przemawiają do mnie argumenty Adka. Można do galerii wrzucić najlepsze ujęcie a w opisie dodać link do wątku na forum z pozostałymi ujęciami. Warto by było tylko dodać wzmiankę przy wrzucaniu obrazków, że będą jako niezależne galerie, bo jak się ktoś rozpędzi to będzie niezły bałagan 😉 PS. Woo, można przesuwać emotki kursorem o.o PS2. Rzeczywiście Firefox sam w sobie ma bloker reklam, wyłączyłem i już za 6 miesięcy zostanę Java Developerem.
 12. Loozack

  Pickup | Industrial

  Prosto po renowacji 😉
 13. Rzeczywiście jest taka opcja w profilu, tylko domyślnie była odznaczona, dzięki! Jakby ktoś miał kłopoty ze znalezieniem to załączam małą instrukcję 😉
 14. Tak, tylko właśnie dobrze to ująłeś z tym "spamowaniem", bo dostaję maila po każdej odpowiedzi a nie tylko po jednej, co przy tak ruchliwym wątku niekoniecznie jest zaletą 😉 Pozostaje opcja jednego maila dziennie, ale stare rozwiązanie było dla mnie idealne.
 15. To niezły wydatek tej reanimacji, cieszy mnie bardzo, że się na to zdecydowałeś, bo mimo kiepskiej (do wczoraj) formy tego portalu i tak zaglądałem tu codziennie po 2-3 razy polując na jakąś nową odpowiedź 😉 Teraz, jak odżyła galeria to już tym bardziej będą powody, żeby tu zaglądać, szczególnie, że już od wczoraj pojawiają się w niej świetne prace, których nigdzie indziej nie widziałem. PS. Coraz bardziej się przyzwyczajam i coraz bardziej mi się podobają nowe szaty forum, wielka zmiana na plus! Jestem bardzo dobrej myśli. PS2. @adek, jest jakaś opcja, żeby dostawać powiadomienie o odpowiedziach tak jak wcześniej, czyli natychmiast, ale tylko jedno do czasu, aż się nie odwiedzi wątku? Operacja udana, pacjent przeżyje!
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy