Jump to content

mvisual

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About mvisual

 • Rank
  Member
 1. OK, już sam sobie odpowiedziałem. :)
 2. Witam, Robiąc tutorial związany z zagadnieniem caustic zetknąłem się z takim problemem: Przy kliknięciu prawym przyciskiem myszy na światło V-ray nie ma zakładek V-ray properties. Czy trzeba gdzieś indziej coś ustawić czy to jakiś błąd? Dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi.
 3. Myślę, że dużo zależy od tego jakiego rendera używasz. Na światło wpływa wiele czynników, począwszy od natężenie samego światła, od tego jakie światło użyjesz itp itd. Temat rzeka.
 4. mvisual

  snaps toggle

  Mój problem: przy wciśniętym snaps toggle kursor zmienia się na 3 wymiary (przyciąga w trzech wymiarach). Nie zawsze jest to potrzebne. Czy da się to jakoś zmienić, aby przyciągał w 2D? Czy jest to jakiś błąd?. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 5. Załącz jakiś rzut sceny, to może pomóc rozwikłać zagadkę. Może coś z mapowaniem?
 6. Jeśli tak, to OK. Klient nasz pan :)
 7. Wszyscy pieją z zachwytu, ale chyba nie o to dokładnie chodzi :) Kominek trochę bym "pobrudził". Wygląda jakby był pierwszy raz używany. Trochę mnie drażnią powielone dzbanki na kominku dokładnie tak samo ustawione i kwiaty. Oczywiście dołączm się do pienia z zachwytu bo wizka jest bardzo niezła.
 8. Bardzo przyjemne wizki. Czym świeciłeś?
 9. Jeśli używasz Lightcatche przy secondary engine to zwiększ trochę parametr Subdivs.
 10. Wrzuć siatki i ustawienia, wtedy można powiedzieć więcej.
 11. "Wrzuć" trochę realizmu do pracy, trochę życia. Nie jest ono tak symetryczne i uporządkowane. Zmień np. ustawienie kamery nie tak na wprost. Skopiowałeś mnóstwo rzeczy. Lewa strona od prawej różni się jedynie postawionym obrazem. Poduchy skopiowane. Oczywiście się czepiam, ale takie szczegóły tworzą klimat. Pozdr
 12. Co do ostatniej "wizki" zmieniłbym ujęcie. Poprzez dobrane materiały z wyraźnymi odbiciami burzy się trochę przestrzeń. Pokój dziewczynki - poprawiłbym kontrast. Mam wrażenie, że za bardzo przepalone. Wygląda trochę jak zdjęcie z lat '60tych na filmie Orvo. Łazienka - lodówka wydaje się płaska. Modelowałeś, czy dałeś mapę? Mieszkanie we Wrocławiu - zmieniłbym fotkę za oknem. Za bardzo przykuwa uwagę i jest nienaturalnie kolorowa. Sypialnia - jeśli dzienne światło to po co oświetlenie nad oknem włączone? Popracowałbym nad kontrastem. Renderujesz V-ray'em - jakichustawień używasz? Może tu trzeba by coś zmienić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy