Jump to content

ikkiz

Members
 • Content Count

  1,984
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by ikkiz

 1. Ale niestety ma tą wadę, że deformuje cały obiekt a nie jego kawałek (jak zrozumiałem w przypadku oka żaby) i na domiar złego (jeszcze?) nie ma opcji ograniczenia do vertexgrupy.
 2. Da się mniejszym modyfikować większy, tylko w tym mniejszym trzeba odrobinę go pomniejszyć za pomocą "alt S" (pusu/pull) w kierunku , wewnętrznym trzeba odwrócić normalne na lewo. Albo powiększyć i normale nie zmieniać. i potem meshdeform. Te odwracanie normali i meshdeform mniejszym bywa wygodniejsze, ale nie wiem, czy się sprawdzi w twoim przypadku. tu plik http://pasteall.org/blend/index.php?id=46202 obiekt A, przeźroczysty, żeby było widać, jest deformowany obiektem B z normalami na lewo, bo jest wewnątrz. B ma shapekey, żeby pokazać działanie.
 3. prędzej by trzeba było mysleć o jakimś mechaniżmie, który by pozwalał bevelowi rozpoznawać wirtualne krawędzie (te, które powstały na styku brył w operacji boolean) To by chyba nie było trudne do zaimplementowania, skoro boolean może być limitowany przez kąt, weight, vertexgoroup ... Może zgłosisz pomysł. mi by się taka funkcjonalność przydawała bardzo rzadko, a i wtedy nie jest mi potrzebna taka interaktywność jak pokazałeś. Ja takie problemy rozwiązuje knife projectem za wczasu przygotowując support loopy wokół łączeń i wtedy operator bevel w editmode nie zostawia syfiastej siatki
 4. według mnie znaleziono przypadek wąskiego gardła i udało się to rozwiązać tak, że wyrenderowało się 10x szybciej. też bym wyleciał przed blok nago i krzyczał bym eureka w takiej sytuacji!
 5. Wiem Monio - do pewnego stopnia mnie zparafrazowałeś. ale widząc obrazek: https://wiki.blender.org/index.php/File:Blender278b.png można było liczyć, że będzie minimalnie szybciej, bo tam jest rendertime w sekundach i zielone słupki są niższe - nie? Sprawdziłem fakt, nie narzekam, nie rwę włosów, wszystko gra. Nawet jestem zadowolony z wizualnej poprawy działania shaderów (!) czego się nie spodziewałem patrząc na słupki i czytając changelog.
 6. Większość optymalizacji w cycles jest taka, że nie jest krócej, ale jest lepiej. "Lepiej" jest trudno wyrazić w liczbach, ale w newsie stało, że będzie krócej, to sprawdziłem. Niestety w tym przypadku dłużej. Przy okazji na panelu render jest clamp direct i clamp indirect. Ustaw sobie wartość gdzieś około 10 i sprawdź czy pomaga, jak nie pomaga to ustaw mniejszą, ale jak największą, bo w okolicach 1 to ci już wykastruje oświetlenie. Ja mam tylko kilka świetlików i klamp na zero, czyli wyłączony całkiem. mógł bym się ich pozbyć całkiem bez problemu, tylko właśnie chciałem protestować. zrobiłem testy z Motion blur - samochodzik, więc bez włosów (strand) i bez deformation motion blur - tylko zwykły MB. 2.78a - 2:28 2.78b - 2:29 czyli znów wolniej, a czy lepiej trudno rzec. Szum ma inne ziarno, ale nie wiem czy jest mniejszy. świetlików w scenie nie miałem. Pewnie ta optymalizacja tyczyła się jakiegoś wąskiego gardła w związku z MB+strand. znaleźli, poprawili, ale w innych sytuacjach nie ma zysku.
 7. sprawdziłem 2.78b i na mojej scenie (w której dużo materiałów optymalizowanych do nieszumienia nodami lightpath) "b" jest wolniejsze. b:14:34 , a:13:35, ale za to zostało połowę mniej świetlików i ładniej, chyba bardziej prawidłowo wygląda jedno odbicie (highlight na materiale glossy widziany w innym materiale glossy)
 8. ikkiz

  Cycles Benchmark

  sprawdzę jak przyjdę do domu z obu systemów
 9. http://www.appdicted.com/app/mens-hairstyles/ Apple - amazing Adobe - creative Monio - elitaryzm
 10. o super będzie w końcu Price-Blender V.101, specjalna wersja dla dzieci specjalnej troski. Nie wiedziałem, ale cóż, przecież nie wyjdę na ulicę protestować jak zwolennicy Hillary.
 11. Spokojnie, ja myślę, że jednak ja nie będę zgrzytał zębami. Nie miałem nic przeciwko zmianom na 2.5 (choć mogły być bolesne, bo nie wszystkie ficzery od razu wróciły) ja nie mówiłem "n-gony? a po co to komu" i nie mówiłem też, że "cycles ujowy, bo nie ma speculara". Ale jak będą zmiany, to po pierwsze: - muszą coś usprawniać i to dla wszystkich w każdym momencie, a nie dla przesiadających się. Blender to nie Islam, nie trzeba na siłę nawracać na to całego świata. - muszą być konsekwentne, default dla wszyskich. robienie interfejsu dla początkujących to ostro zjebany pomysł i przy okazji gównoburzy Price'a już się chyba ktoś z BF wypowiedział na ten temat. Duża wersja zdezaktualizuje tutoriale, ale to będzie duża wersja. ktoś, kto zobaczy sobie tuta do 2.8 będzie miał gwarancje, że jego 2.8 będzie podobny, a nie w wersji dla początkujących jak rower z bocznymi kółeczkami. Monio poświęcił czas, i co z tego. Jak się z nim nie zgadzam to mu mimo wszystko mam przyklasnąć, jak w przedszkolu? "Nie wyszło ci, ale nagrodę dostaniesz, bo się starałeś?" Gadamy sobie na forum, nikt BF tego nie czyta, ja nie mam wpływu tym co piszę tutaj na wygląd interfejsu. Ale takie jest moje zdanie. Pomysł mi się nie podoba, bo jest w większości aspektów po prostu zły.
 12. To ja mam taki proposal, żeby w języku polskim zrezygnować z odmiany przez przypadki i odmiany czasowników. W innych językach tego nie ma, to by się było obcokrajowcom lepiej nauczyć. Ci co już znają polski, to sobie mogą mówić jak dotąd, ale ci co się uczą teraz polskiego, to się nauczą czasowników w bezokoliczniku i będą sobie ich używać w present perfect. Jedyny argument za przeniesieniem do góry headerów, to w sumie jest to, że w Mayi i Maxie jest na górze. Wspaniałomyślnie została by mi możliwość przeniesienia se go na dół - super zajebiście, dziękuję za uwzględnienie dotychczasowego użytkownika, ale przestawiony default zrobi burdel. Pamiętacie, jak się chrupek3d pieklił, że mu zaznaczanie kości nie działa tak jak radził Monio, a potem się okazało, że działa, tylko, że chrupek zmienił se klawisze do zaznaczania. Zwyzywał go wtedy na forum i było przerzucanie się screencastami czy działa, czy nie działa. Jedni będą mieć tak, drudzy siak i jak się będzie oglądało tutorial (na domiar złego sobie ktoś przestawi kolorki) to już w ogóle nie będzie widać, że to ten sam program, czy wersja. To pomoże komuś w nauce, czy raczej przeszkodzi? Defaulty są ważne żeby zachować spójność helpów, dokumentacji, tutoriali, jeśli istnieją jakieś obiektywnie lepsze defaulty, to ok, zmieniamy, bo będą wymierne korzyści nawet dla tych, co nie wiedzą, że można zmienić, ale zmienianie: bo w Mayi i Maxie ... Takie argumenty mnie zwyczajnie, po ludzku wkur... Każdy, kto się uczy blendera zaczynając od przestawienia mapy skrótów na znaną z maxa robi na samym początku krok w tył. nie sądzisz @Nezumi
 13. ktoś tu zaś czytał te książki o interfejsach, co Andrew Price. Dobrze, że nie zrobiłeś wideo na youtuba, o tym jak to jest broken blender bo ma header na dole (ale gify są super !!!, czuć w nich taką frustracje, jaką Andrew pokazywał, jak chciał zatrzymać renderowanie) i może jeszcze w ogóle to zaznaczanie prawym, aż dziw, że to pominąłeś! a więcej ikon? nie przydało by się dla popularyzacji? Dla mnie header na dole jest wygodny, bo jak pewnie większość praworęcznych ludzi "parkuję" kursor w prawej dolnej ćwiartce ekranu (leworęczni w lewej dolnej), i jak chce coś kliknąć myszą, to z tego miejsca sięgam. header na górze - musiał bym sięgać bym dalej, header na dole - sięgam bliżej. Po kilku godzinach to ma znaczenie. A to, że w innych edytorach bywa na górze, to mnie akurat wali, bo 90% czasy się jest w widoku 3d, albo w edytorze UV. Jak otworzysz laptopa, to też masz ekran powyżej guzików, bo odwrotnie by było niewygodnie. Na tablecie też jest wiele łatwiej sięgnąć guziczka, który jest nisko, a nie wysoko. Ergonomia vs kobieca logika, ja wybieram ergonomię.
 14. jeśli twojego błędnika nie da się oszukać, to ciebie pewnie też nie. Nie miałeś nigdy 'helikopterów' po alkoholu? Patrz, już prędzej uwierzę, że jestem w symulacji, która jest robiona specjalnie dla mnie (ja jestem jedynym graczem) a cała reszta jest jakąś projekcją. renderowane są dla mnie tylko te mapy, które odwiedzam. budynki do których nie wchodzę mają teksturę i normalkę cegieł i są z siatki, puste w środku, ale nie dowiem się o tym, bo jakiś algorytm sprawia, że do nich nie mam ochoty wejść. Niebo to enviromap w takiej rozdzielczości, żeby nie widzieć pikselozy z moim teleskopie 150x70, wszystkie wrażenia i internet, a także za pewne ty, jesteście symulowani. Cała wiedza jaką mam o świecie i wszystkie wspomnienia, to scenariusz, który ktoś napisał, a sama symulacja zaczęła się rano jak zadzwonił budzik, albo 15 sekund temu. Już to jest bardziej możliwe, bo możne kiedyś uda się zrobić komputer, który symuluje wrażenia jednej osoby, ale nie da się wszechświata symulować we wszechświecie, który jest równoważny, równie złożony, co ten symulowany. ilu atomów potrzeba, żeby zrobić jedną bramkę logiczną, która zapisze jeden bit? Ile trzeba bitów, żeby opisać energię, prędkość, i położenie jednego atomu we wszechświecie z dokładnością do jednostek Planca? a wszystkie elektrony, energię każdego z nich, jego spin i co tam jeszcze można zapisać? Musk trochę odleciał z tym szacowaniem prawdopodobieństwa symulacji, jak filozofowie scholastyczni odlatywali w średniowieczu z obliczaniem ilości diabłów na główce od szpilki. btw, błonnik nie ma pęcherzyka powietrza, wyczuwa zasadniczo przyśpieszenia przez bezwładność płynu. Bez zmysłu wzroku i innych sygnałów o postawie ciała (nacisk ziemi na pięty, ciśnienie krwi odczuwane w twarzy itp) jest o dupę rozbić. O Karpaczu wikipedia pisze krótko, złudzenie (błędnik swoje, oczy swoje). Niedaleko mam górę Żar, która też jest "magiczną górką" ale ja tam nigdy niczego dziwnego nie widziałem, może Beskid Żywiecki chiał mieć swoją magiczną górkę i podrobili nieudolnie Karpacza.
 15. A tam, dupa. Naoglądali się filmów i fantazjują o wyalienowaniu przez VR. tym czasem nawet telewizja 3d się nie przyjęła, telewizory znikły z rynku, bo nikomu się nie chce siedzieć w okularach durnych, żeby poznać dalsze perypetie Maciusia z klanu. To komu się będzie chciało zakładać jeszcze większe okulary do VR. Pewnie tylko czasem, żeby w coś świetnie pograć - bo to ma sens, ale matrix to to nie jest i nie będzie. Tak na prawdę trudno powiedzieć co się przyjmie, a co nie. Google glass przepadło, a rozszerzona rzeczywistość służy do łapania pokemonów. Zdawało się, że technologia zawojuje świat, a zawojowała mobilne gry. A Musk to niby ogarnięty facet, a o tej symulacji to tak pieprzy, jak potłuczony. Nigdy chyba nie miał do czynienia z grafiką 3d, bo jak by miał, i musiał się szczypać z teksturami w najprostszej scenie, żeby się do Vramu zmieściły, to by się inaczej patrzył na rzeczywistość. Nigdy nie czekał na render, jak ustawił duże samplowanie (fotony? :) ). Niech spróbuje sobie ustawić symulacje z dokładnością do Długości Planca, a FPS z dokładnością do Czasu Planca, samplowanie na ilość fotonów produkowaną przez słońce i potem F12 i powodzenia. W rzeczywistości rzeczywistej nigdzie nie widać LOD-ów, ani chetów (łamania praw fizyki, czy normalmap) we wszechświecie, więc albo jest w całości symulowany, od pojedynczego fotonu, do granic widzialnego wszechświata, albo wcale. W tym pierwszym przypadku, prawdziwy, pierwszy wszechświat musiał by być nieskończenie bardziej skomplikowany, żeby jakaś materia, czy jakieś fotony mogły zbudować pamięć i procesor, który w jakimś możliwym czasie może zasymulować całą materię i wszystkie fotony z naszego wszechświata. nie ma nic strasznego w VR, poza strasznie zajebistymi grami - na które osobiście czekam
 16. Obyś był genialny jak Tesla. Pierwszy post 19 grudnia 2013, a ma być jeszcze cały świat animacji w którym ma się poruszać, no i animacja. Daj spokój z tym "całym światem" i scenariuszem. Albo ja ci scenariusz podrzucę (uwierz mi, dość skomplikowany jeśli nie rigowałeś jeszcze i nie animowałeś): 1 krok lewą nogą 2 krok prawą ... 3 powtarzaj zapętlone kroki 1 i 2
 17. dla czego on miał tak nie symetrycznie wymalowaną te szachownice z wierzchu skrzydeł?
 18. a, faktycznie można więcej do każdego pledża - dzięki za info. Nie doczytałem "or more" a raczej wyżej mierzyłem niż 15€ Wygodniejszy tekst i SVG w kricie, to świetna sprawa będzie. Ostatnio printscreen z inkscape wklejałem na jakąś teksturę, bo tekst w kricie teraz to na prawdę o kant d. roztrzaskać. Jeszcze będę głosował na tą 11. Convert Height Map to Normal Map. fajna by była sprawa, jak by tekst i wektory działały lepiej, to można by już gotową, wypaloną teksturę wzbogacić w jakieś napisy, elementy i od razu też zrobić to samo na normalce. mogli by jeszcze zrobić Pledge €1000 or more a nagrodą by był numer telefonu do kobiety, o bardzo intrygującym imieniu i nazwisku: Wolthery van Hövell tot Westerflier
 19. mogli by jeszcze zaproponować pledże z symboliczną nagrodą, żeby więcej zostało na prace programistów. Gadżety fajnie - ale ostatnio się najbardziej ucieszyłem z kartki pocztowej, ręcznie adresowanej i przesłanej z Moskwy! Do tego był kubek z nadrukiem, jakieś naklejki ... przesłane osobno, kurierem. Mało mi potrzebne, a parę euro kosztowało. Teraz tak samo. pendrive, podkładka pod mysz, jakiś kalendarz biurkowy bez kalendarza, piórnik na ołówki ?! -jeśli o mnie chodzi, to by się obeszło bez tego, jak bym tylko znowu dostał widokówkę na pamiątkę, to reszta funduszy by mogła iść na właściwy cel.
 20. sampling (nie sumpling) pojawia się na zakładce render, jak przełączysz silnik renderujący na cycles, a ty masz na razie "Blender Render" tam nad widokiem sobie zmień, jeśli na pewno chcesz cycles. oteksturował bym tak, że najpierw bym zaznaczył przednie/wierzchnie ściany desek i rozłożył bym je project from view. potem co co się już się rozłożyło bym przypiął (skrót p - jak pin) i to by się już nie ruszało, a resztę bym rozłożył jakąś inną metodą, ale przody by zostały, a reszta by była do nich przyczepiona.
 21. Arnold -> Autodesk Breht Van Lommel -> Blender Foundation? ??? Trzymam kciuki za taki obrót spraw.
 22. @Maciek Jutrzenka ło zajebiścieeeeee że się przerzuciłeś na rendermana! a jak ninja wprowadzi tą unifikację, to też koniecznie napisz, czy się przerzuciłeś na octan, czy na cyclesa, bo jeszcze do niedawna myśleliśmy, że na coronę się przerzuciłeś, a tu takie informacje. Nie no, to bardzo ważne dla świata CG. We will remain tuned!
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy