Skocz do zawartości

M1 Abrams. Pytanie co do dokładości modelowania.


Veneno

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Moje pytanie kieruje w stronie modelowania, gdyż począłem modelować czołg, z jakiejś tam listy topowych tanków na świecie wybrałem m1 abrams i zacząłem modelować opierając sie na preferencjach. Utknąłem w pewnym momencie, gdy nie wiedziałęm jak zamodelować daną rzecz, ponieważ nie potrafiłem znaleść zdjęcia danego czołgu z danej perspektywy. Wpadłem na pomysł, by poszukać na necie gotowego projektu; ściągnąłem takowy i otworzyłem. I tu zawieram pytanie poparte na screenach, czy opłaca się modelować strasznie szczegółowo tak jak na screenach, czy walnąć jakiś low poly object i nadrobić to teksturami. Na 2 pierwszych screnach zawarłem ten projekt z internetu, na pierwszym widać oteksturowany model, na drugim zaś bez materiałów. Na 3 walnąłem swój. Pytam, bo waham się, czy można robić tak jak ten gość, od którego pobrałęm projekt i nadrabiać teksturami, czy nie iść na łatwiznę i robić coś takiego jak ja. Pewnie i tak nie sprzedam projektów tego typu, choć mam ich kilka. Co o tym sądzicie, którą drogę wybraliście, a którą polecacie?. Stoję w miejscu z modelowaniem i czekam na dyskusję. Pozdrawiam :)

 

- - - Połączono posty - - -

 

Edit. Screeny w kolejnosci odwrotnej; 1,2,3=3,2,1

Edytowane przez Veneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To zależy co chcesz robić. Jeżeli robisz to dla siebie albo do portfolio, to możesz modelować dużo detalu żeby pokazać, że potrafisz. Natomiast jeżeli jest to do jakiejś gry czy projekt. To możesz zrobić Low Poly i do tego tekstury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób taki detal, żeby max na twoim komputerze dostał czkawki. Jak już się będzie ostro ciął viewport, to wtedy zastosuj jakieś sztuczki, wyłączanie warstw, obiekty proxy, instancje ... nie jestem pewien jak się to w autodesku nazywa. i wtedy jeszcze dodaj detalu. Jak znów zacznie się ciąć i nie będzie sie dało nic zrobić, to modelowanie jest skończone i resztę detalu trzeba osiągnąć teksturami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności