Skocz do zawartości

robot kobieta


dexter47

Rekomendowane odpowiedzi

projekcik zaczęty dość dawno mam mało czasu żeby przy nim grzebać ale rzucam aktualny stan

ogólna koncepcje jak to ma wyglądać mam w głowie choć nie mówię ze to co jest to jest wersja finalna juz wiem że niektóre rzeczy będzie trzeba lekko przemodelować

Edytowane przez dexter47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

do końca tygodnia będę chciał zamknąć gore robota aktualnie modeluje barki łopatki i tkankę mięśniowa tego robota.

trzeba się przyjrzeć żeby coś zobaczyć. na robocie pojawia się coraz więcej szczegółów staram się odwzorować zasady anatomii niektóre elementy pozostawię hydrauliczne na Renderach te żółte elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za szczerość, ale widzę tylko bałagan i wrak smoleński. Nie masz rozrysowanego konceptu, nie robiłeś blockoutu, jedziesz od razu z "superowymi" dizajnerskimi i lewitującymi detalami bez żadnego zastosowania konstrukcyjnego, czy funkcjonalnego.

Ale zobaczymy, może jak dodasz jakąś część, która ma objętość, żeby te fantazyjne blaszki przyczepić do czegoś, ale to chyba najgorszy z możliwych sposobów modelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za szczerość, ale widzę tylko bałagan i wrak smoleński. Nie masz rozrysowanego konceptu, nie robiłeś blockoutu, jedziesz od razu z "superowymi" dizajnerskimi i lewitującymi detalami bez żadnego zastosowania konstrukcyjnego, czy funkcjonalnego.

Ale zobaczymy, może jak dodasz jakąś część, która ma objętość, żeby te fantazyjne blaszki przyczepić do czegoś, ale to chyba najgorszy z możliwych sposobów modelowania.

 

mylisz się. Znaczy nie mam rozrysowanego konceptu jako takiego ale wiem co chce osiągnąć finalnie a koncept powstaje po kolei czyli najpierw zaprojektowałem coś na wzór kości robota teraz pracuje nad jego tkanka mięśniowa i wypełnieniem wszystko jest robione logicznie i każda cześć ma działać w określony sposób. cały czas wzoruje się na anatomii (modelując go mam otwarty atlas) choć nie jest to identyczna kopia niektóre rzeczy są zmienione np kości klatki piersiowej będą jednocześnie płytami pancerza a mięśnie będą pod kośćmi. całość robota będzie składała się z 3 części

1kości

2 mieście i elementy hydrauliczne

3 pola siłowe gdzie nie gdzie otaczające robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie tez zawsze najpierw rozrysowuje koncepta ale uznałem ze w tym wypadku bardzo by mnie ograniczał. ten robot to coś na wzór prototypu. następny faceta jak już będę miał ściśle określone określone ramy będzie robiony z rozrysowanego koncepta tu taj raczej rozrysowuje sobie poszczególne elementy niż całość

(odwrotnie niż Bóg zacząłem od kobiety ;p )

Edytowane przez dexter47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni dobrze modelują inni robią świetne koncepty. Na dobry model wymyślonej nieistniejącej rzeczy powinny się złożyć te dwie kreacje. Ty wymodelowałeś bez konceptu. Domyślam się, że było fajnie modelować, ale efekt mi się nie podoba. Już bym sobie na twoim miejscu odpuścił robienie dla niej partnera, a zamiast tego wyszukal ładny digital painting na deviantarcie i wymodelował. Przeważnie każdy painter się zgadza na takie coś. Mi się nawet zgodził Joe Benitez wystarczyło spytać. I nie musisz się martwić, że robota będzie mało kreatywna. Na prawdę trzeba przysiąść, żeby w 3D oddać harakter i styl postaci i jeszcze wymyslić dokładnie szczegóły i części, które malarz tylko zaznaczył paroma maźnięciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni dobrze modelują inni robią świetne koncepty. Na dobry model wymyślonej nieistniejącej rzeczy powinny się złożyć te dwie kreacje. Ty wymodelowałeś bez konceptu. Domyślam się, że było fajnie modelować, ale efekt mi się nie podoba. Już bym sobie na twoim miejscu odpuścił robienie dla niej partnera, a zamiast tego wyszukal ładny digital painting na deviantarcie i wymodelował. Przeważnie każdy painter się zgadza na takie coś. Mi się nawet zgodził Joe Benitez wystarczyło spytać. I nie musisz się martwić, że robota będzie mało kreatywna. Na prawdę trzeba przysiąść, żeby w 3D oddać harakter i styl postaci i jeszcze wymyslić dokładnie szczegóły i części, które malarz tylko zaznaczył paroma maźnięciami.

 

jest w tym sporo racji, to co piszesz jak ważne jest aby oddać bryłę-charakter sylwetki, zazwyczaj poszczególne części ciała wynikają swoim kształtem i budową z pozostałych elementów ciała, inaczej ma się wrażenie jakby obiekt był posklejany z niepasujących kawałków.

 

...tylko główny zainteresowany gdzieś się podział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go pociansał jakims laticem dla proporcji by zrobic bardziej kobietą. Nie wiem jak w jakim sofcie robisz ale w mayce zrobiłbym jakieś lowpoly geo postaci tzn jakies boxy odpowiednio zageszczone. Zrobil wrap by tym lowPoly wplywac na ten np.: twoj model robota i pozmienial proporcje na bardziej kobiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pisałem ze jako takiego koncepta całościowego nie mam ale model wzorowany na anatomii np staw biodrowy składa się z 4 części. wiec nie jest to luźny zbiór blaszek. poza tym oprócz tego robota mam do niego przemyślaną cała wizje świata w którym ma on się poruszać (jest to coś czego jeszcze nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pisałem ze jako takiego koncepta całościowego nie mam ale model wzorowany na anatomii np staw biodrowy składa się z 4 części. wiec nie jest to luźny zbiór blaszek. poza tym oprócz tego robota mam do niego przemyślaną cała wizje świata w którym ma on się poruszać (jest to coś czego jeszcze nie było)

 

jeżeli tak to znaczy że radzisz sobie świetnie i nie potrzebujesz niczyich rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... widzisz dexter47 musisz się jednego nauczyć, że postrzeganie przez innych błędów których ty nie zauważasz może ci wiele dać.

Czasami dobrze zrobić sobie luźny szkic. Nie musi to być arcydzieło. Nawet nie musisz tego nikomu pokazywać :) Wystarczy jakiekolwiek zdjęcie jakieś tam pani ;) pomazać troszkę pędzelkiem i masz wspaniałą podstawę pod model.

Wiem, że takie modelowanie "na żywca" jest świetne, ale wtedy łatwo iść po linii najmniejszego oporu - tam uprościć, tu odpuścić itd.

Jasne, że są ludzie którym szkic nie jest potrzebny ale myślę, że doszli do tego nie przez modelowanie bez konceptu lecz właśnie odwrotnie, opatrzyli się na tyle dużo, że w głowie mają już pewne "odruchy" (jak malarz) dzieki którym nie popełniają błędów (typu anatomia, konstrukcja ramienia itd)

Moim skromnym zdaniem (zaznaczam, że ekspertem nie jestem) robot ma wadę, a mianowicie nogi nie pasują do korpusu. Albo trzymasz się szczątkowego szkieletu (co nie jest złe) albo idziesz w zabudowane części po całości.

Za szybo zacząłeś detal. Najpierw trzeba dopasować proporcje, wagę itd.

Bez nóg i dłoni model jest ciekawy ale razem (nogi, korpus) do siebie nie pasują.

 

Oczywiście możesz moją jak i innych wypowiedź zignorować, ale wtedy trochę nie widzę po co umieszczać wątek w WIPie :) Ludzie chcą ci pomóc a nie obrazić.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mortom zgadzam się z tobą tylko problem w tym ze mam zrobiony luźny szkic postaci co do proporcji to ściągnięte są one z atlasu anatomii mam tez wrzucona jako podrys model 3d kobiety. jeśli chodzi o nogi to na tych Renderach nie były one jeszcze całkowicie wykończone tera są bardziej wypełnione nie chce jednak przesadzić z detalem bo przez ręce i no i będą przechodzić jeszcze promnianie energii i pola siłowe. co do pomocy to potrzebuje waszej pomocy w zrigowaniu tej postaci. no i szukam aktualnie jakiejś tekstury wiązki poskręcanych kabli jak coś macie to bym był wdzięczny.

 

niżej przykład powiedzcie jak to z linkować by działało poprawnie Jest to staw biodrowy ( wszysko działa mi poprawnie po zlinkowaniu jak przejdę na local jak zrobić by nie trzeba było przechodzić na ten widok

 

 

piopiowawa twoich rad faktycznie nie potrzebuje szanuje opinie tylko tych co wiem ze się znają na robocie akurat tu inni wiem ze coś potrafią twoich prac jakoś nie widzę. 9innymi słowy pokarz mi swoje prace a pogadamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz moją jak i innych wypowiedź zignorować, ale wtedy trochę nie widzę po co umieszczać wątek w WIPie :) Ludzie chcą ci pomóc a nie obrazić.

 

Z tym to akurat różnie bywa.

 

chentnie to zrobiem wkrutce

 

Chłopie odpuść.

 

 

Prawda motywująca i bardziej trafia uwaga od osób których prace są na wyższym poziomie. Narzędzie opanujesz to potem już tylko bryła i detal. W sumie łatwo jest powiedzieć ,że coś jest nie tak bez konstruktywnego wskazanie miejsca. Sam po sobie wiem ,że uwaga może do mnie nie trafiać i dopiero po jakiomś czasie widzę jaki babol trzasnąłem. Porobi pare prac i zobaczy co robił, źle wcześniej. Model ten jest doś skomplikowany dużo elementów. Nie wsiąknij w niego na rok :), bo nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem taki sam jak ty jak zarejestrowałem się na tym forum, wielki znawca i wszyscy źle radzą :) w ogóle nie dawało to u mnie progressu, będziesz pracował jako grafik i dziesiąty raz jeden model robił bo kreatywnemu się nie podoba to wtedy sobie pogadasz pod nosem :)

 

po co ci łączyć jak będziesz zaraz musiał rozłączyć bo masz proporcje złe, weź je popraw i dopiero o tym pomyślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proporcji już nie będę zmieniał dojdzie kilka nowych elementów ale te mogę dodać jako grupę do odpowiednich elementów chodzi mi o użycie samego narzędzia i jak to poprawnie zrobić

 

skoro wiesz lepiej co i jak, to i z łączeniami sam sobie poradzisz lepiej niż wszyscy ci znawcy z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys poprostu porobic skinownie do kosci/RIG i tam ustalic kontrolkami etc pivoty do rotacji. Nawet modele hardsurface sie skinuje by pozniej Render artist mógł pracować np.: na alembicu czyli czystej geomtrii nie obciazajac sceny rigiem. Rowniex babole rozne nie wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wiesz lepiej co i jak, to i z łączeniami sam sobie poradzisz lepiej niż wszyscy ci znawcy z forum

poradziłem sobie z tym elementem jakoś Musiałem trochę zmienić budowę stawu skokowego choć wy tej zmiany nie dostrzeżecie

z nogi został mi jeszcze 1 kontroler do zrobienia na razie łącze szkielet robota czyli elementy które nie są elastyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol... czuje ,że współpraca z Tobą byłaby czystą przyjemnością xD.

pewno że tak jestem przytulny i miluśny jak kotek tylko taki trochę większy kotek z nieobciętymi pazurkami ;p

 

jeszcze do zrobienia został mi kontroler palców i obcasa chociaż obcas chyba se odpuszczę będę go ustawiał potem bez kontrolera

kontroler kolana umieściłem na dole tam gdzie kontroler stawu skokowego stwierdziłem ze takie ustawienie jest najwygodniejsze

PS. Nad reszta będę pracował jak wytrzeźwieje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradziłem sobie z rigiem wszystkich kości klatki i kręgosłupa szyi i głowowy szkielet ma podobna ruchomość jak szkielet człowieka

tera murze zabrać się za ramiona barki i ręce

Edytowane przez dexter47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czasem planuje animacje na razie chce skończyć całego robota ale już pracuje nad scenariuszem. Animacja nie będzie za długa pewno coś kolo 5 minut no ale najpierw muszę zmienić sprzęt na którym pracuje bo nie nadaje się on do poważnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności