Skocz do zawartości

Obcject Visibility


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Animuję sobie scenkę. Wiele z obiektów będzie raz się pojawiało, potem znikało i tak w kółko. Próbowałem przez Object Properties > Rendering Control > Visibility. Dla wartości 0 rzeczywiście są niewidoczne, ale przy zmianie na najniższą przyjmowaną w tym poly (0,05) objekty są już widoczne w pełni. Przy wartości 1 objekt renderuje się tak samo jak przy każdej innej, prócz 0. A chciałbym by moje obiekty nie znikały z klatki na klatkę, ale stopniowo robiły się mniej widoczne.

 

Wiem, że mogę to załatwić przez materiały (transparency). Jednak wiele objektów będzie miało ten sam materiał, ale będzie znikało w różnych klatkach. Dlatego boję się, że przez materiały się pogubię kompletnie.

 

Z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

renderujesz przypadkiem w mental rayu ? ja sie przyznam ze w mentalu sie na to natknolem, ale mialem mozliwosc transparency na materialach.

Tak, jest to mental:/ W pewien sposób jestem "zmuszony" do mr właśnie, bo używam plugina, który działa tylko pod nim.

 

Rozumiem, że inaczej niż przez materiały tego nie zrobię?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jas ie przyznam ze mialem 2 lub 3 obiekty do animowania, wiec nawet nie wglebialem sie w problem, mozliwe ze jest jakies rozwiazanie.

Z animowaniem materialow moze ci pomoc to ze mozna wlaczyc zeby keyframes od materialow pojawialy sie na timeline (chyba prawy przycisk na nim, i w filtrach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objektów mam ponad 80 obecnie, będzie ich docelowo podejrzewam około 120-140. Jedak materiałow tylko koło 30. Keyframes na timeline od materiałów zawsze się pokazywały. Jednak chodzi o to, że przy 120 obiektach, gdzie 30 z nich ma ten sam materiał, a każdy obiekt znika w innej klatce.... No pogubić się bardzo łatwo. To tak jak iść w bagno wiedząc jak grząskie ono jest.

 

Także PLS, jak ktoś wie jak to ominąć, proszę o pomoc. Mental Ray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności