Skocz do zawartości

obliczanie masy lub objętości obiektu


Gość Blenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy istnieje jakaś opcja w 3DS Maksie umożliwiająca obliczenie masy bądź objętości przedmiotu, nawet skomplikowanego?

 

Chodzi o to, żeby obliczyć masę jaką by miał obiekt wykonany w rzeczywistości dokładnie na podstawie modelu zrobionego w 3DS Max, dla różnych materiałów, np dla miedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Masę to się samemu określa jeśli chce się symulować ciała reactorem, defalutowa masa to 0. Objętość można zobaczyć łatwo określić wystrczy mieć zaznaczony obiekt przejść od panelu Utilites i wcisnąć Measure - tam pokaże ci wymiary obiektu i objętość też.

Co do obliczania gęstości sam tego szukałem i nie znalazłem. Mogło by to być na postawie masy ustawionej w reactorze. Czasami reactor tylko mówi że gęstość jest za mała i obiekty mogą zachowywać się nienormalnie. Jak znajdziesz odpowiedz na obliczanie gęstości to napisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gęstość to p=m/V

p - gęstość

m - masa

V - objętość

no i w czym problem? :)

 

Niby nie problem, ale idea używania komputera jes taka że to on za ciebie oblicza a nie odwrotnie.

 

Mi gęstoś przydała się do ustawiania reakcji obiektów na wiatr. Obiekty o różnym nej wielkośći ale tej samej gęstości będą reagowały podobnie na wiatr.

 

Na pewno przydała by się opcja podglądu gęstości przy reactorze kto wie czy ie ma takiego skryptu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie problem, ale idea używania komputera jes taka że to on za ciebie oblicza a nie odwrotnie.

 

Mi gęstoś przydała się do ustawiania reakcji obiektów na wiatr. Obiekty o różnym nej wielkośći ale tej samej gęstości będą reagowały podobnie na wiatr.

 

Na pewno przydała by się opcja podglądu gęstości przy reactorze kto wie czy ie ma takiego skryptu?

 

Zgadza sie ze jak jest komputer to powinien on za nas to wykonac... ale z drugiej strony nie mozna popadac w zacofanie i nie mozna odrzucac nauki bo gdyby nie nauka to dzisiaj nie wiedzielibysmy co to sa komputery ; d he! ; d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności