Skocz do zawartości

Kilka Pytań odnosnie 3ds max


Dominick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doswiadczonych kolegow

ogolnie bawie sie 3ds max'em od jakiegos czasu

 

mam kilka pytan na ktore odpowiedzi nie moge znalezc u wujka google

1 - jak dodac animacje 3ds max do filmiku ( chodzi mi np o kule ktora bedzie wisiala mi nad glowa to oczywiscie przyklad)

2 - co i jak zrobic zeby kola w samochodzie ktory wymodelowalem sie krecily gdy bede robil animacje dodam ze kola robilem osobno i np felga tarcza itp nic nie jest zlinkowane ze soba

 

licze na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

z alfa? moglbys mi to przyblirzyc? rozumiem ze to jakis format ktory odczyta after effect i polaczy oba pliki w jeden tak? ale o co chodzi z ta alfa

 

zgrupowalem wszystko i chce zeby samochod sie przesowal a kola krecily... i tu jest problem gdy przesowam model auto to kola zostaja w takim samym polozeniu do podloza wydaje mi sie ze potrzebny tu jest jakis reactor chyba ze sie myle

 

czekam na sugestie

Edytowane przez Dominick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu

 

Wiem ze jestem okrutny ale zacznij od czytania co to jest dokladnie by pozniej uściślić twoje pytania. Na ogolne pytania malo kto odpowiada bo nie da sie jedny postem opisac to co mozesz w sieci znaleźć.

 

Powiem tyle ze są pewne firmy zajmujące sie wydawnictwa swietnych tutariali dot. grafiki komputerowej im. matchmovingu: digital tutors, gnomon etc.

Ps. niestety platne;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem dobry z animacji ale grupowanie wszystkiego niczego nie da jezeli juz to wszystko poza kolami.

Najlepiej zrobic rig samochodu (znajdziesz tutorial na necie lub youtube) i wtedy animowac. Jak nie chcesz robic rigu to mozna tak jak pisalem zgrupowac i normalnie animowac rotacje kul (ale to nie jest najlepsza metoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności