Skocz do zawartości

Problem z "migającą" animacją


Jarkaos

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Moje pytanie dotyczy technicznego aspektu przygotowania animacji w v-rayu. Najlepiej będzie jeśli odeśle w tym miejscu do przykładu, który w bardzo podobny sposób ilustruje istotę mojego problemu tyle, że tutaj

wykorzystywany jest mental ray. I tutaj pytanie do was :) czy da się pozbyć tych niechcianych, migających detali w animacji? Tak na boku dodam... wiem, że w v-rayu można jak na zamieszczonym tutorialu "wypalić" irradiance map a następnie wykorzystać ją do wyrenderowania animacji. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy mamy w projekcie pewien ruchomu obiekt. Wtedy wypalona mapa nie zdaje swojego egaminu. Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Jarkaos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Właśnie co testowalem incremental add i multiframe incremental przy presecie high - animation. Najpierw stworzyłem zsumowaną mapę na podstawie pierwszych 10 klatek animacji a nastepnie wyrenderowałem je z nowo utworzonej irradiance map i... mimo tego jak widać na dwóch załączonych renderach nadal pojawiają się zniekształcone miejsca. Może coś robię źle...?

 

2.jpg?w=9d3ab0b2

 

1.jpg?w=f67173b3

Edytowane przez Jarkaos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano źle - ja nie mówiłem o presecie "gęstości" IR mapy, tylko o trybie pracy. W zakładce w której masz defaultowo single frame mode, zmieniasz na animation. Najpierw liczysz prepass a potem final. W czasie liczenia prepassu nie są renderowane klatki tylko IR mapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności