Jump to content
claude

prawa autorskie a udzwiękowienie animacji

Recommended Posts

Pewnie było wałkowane wiele razy ale jakoś nie mogłem znaleść.

 

Czy mogę wykorzystać w mojej animacji, któą przygotowuje na festiwal i za, którą mogę dostać kasę jako nagrodę ale jako tako nie jest to animacjia komercyjna wykonywana na zlecenie.

 

Bardzo mi pasuje wykorzystanie fragmentu znanego utworu aby stworzyć odpowiedni klimat, bardzo trudno znaleźć coś podobnego ale darmowego.

 

Jak to jest artyści nie maja prawa robić pewnego rodzaju kolażu muzycznego aby stworzyć nową wartość. Nie chodzi o cały utwór ale jakieś 20 sekund.

 

Tylko nie bijcie za lamerskie pytanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co kojaze, to oficjalnie nie masz prawa do uzycia tego utworu, nie oficjalnie - to zalezy kto sie do ciebie przyczepi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa jest prosta. Nie możesz wykorzystać czyjegoś dzieła czy to w całości czy w części bez zgody autora. Tak jak kolega wyżej napisał, nie wiadomo, czy ktokolwiek się do ciebie za coś takiego przyczepi. Moim zdaniem jednak jeśli masz zamiar pokazywać swój film na festiwalach, to lepiej nie wykorzystywać takiego utworu. Po pierwsze wstyd, a po drugie świadczyłoby to o amatorskim podejściu do tego co się robi. Nie lepiej poszukać czegoś na jamendo czy innym serwisie i poprosić autora o zgodę na wykorzystanie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już się dogadałem ze znajomym, który może mi skomponuje muzyczkę pod animację. Dopiero teraz kiedy robię coś co ma mieć charakter oficjalny, zorientowałem się że to już nie wrzucanie głupich filmików na youtube.

 

Czasami mimo wszystko coś popularnego pasuje do określonych treści. Nie wiem co się wtedy robi, coś słyszałem o płaceniu kasy zaiksowi ale nie znam szczegółów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy