Skocz do zawartości

prawa autorskie a udzwiękowienie animacji


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie było wałkowane wiele razy ale jakoś nie mogłem znaleść.

 

Czy mogę wykorzystać w mojej animacji, któą przygotowuje na festiwal i za, którą mogę dostać kasę jako nagrodę ale jako tako nie jest to animacjia komercyjna wykonywana na zlecenie.

 

Bardzo mi pasuje wykorzystanie fragmentu znanego utworu aby stworzyć odpowiedni klimat, bardzo trudno znaleźć coś podobnego ale darmowego.

 

Jak to jest artyści nie maja prawa robić pewnego rodzaju kolażu muzycznego aby stworzyć nową wartość. Nie chodzi o cały utwór ale jakieś 20 sekund.

 

Tylko nie bijcie za lamerskie pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sprawa jest prosta. Nie możesz wykorzystać czyjegoś dzieła czy to w całości czy w części bez zgody autora. Tak jak kolega wyżej napisał, nie wiadomo, czy ktokolwiek się do ciebie za coś takiego przyczepi. Moim zdaniem jednak jeśli masz zamiar pokazywać swój film na festiwalach, to lepiej nie wykorzystywać takiego utworu. Po pierwsze wstyd, a po drugie świadczyłoby to o amatorskim podejściu do tego co się robi. Nie lepiej poszukać czegoś na jamendo czy innym serwisie i poprosić autora o zgodę na wykorzystanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się dogadałem ze znajomym, który może mi skomponuje muzyczkę pod animację. Dopiero teraz kiedy robię coś co ma mieć charakter oficjalny, zorientowałem się że to już nie wrzucanie głupich filmików na youtube.

 

Czasami mimo wszystko coś popularnego pasuje do określonych treści. Nie wiem co się wtedy robi, coś słyszałem o płaceniu kasy zaiksowi ale nie znam szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności