Skocz do zawartości

Dodanie dodatkowej tekstury


Ponciusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

zastanawiałem się ostatnio jak dodać dodatkową teksturę, powiedzmy ze mam model kuli z zrobiona mapa UV teraz np chciałbym dodać mały krater, a mam go na osobnej teksturze + opacity map i chciałbym dowolnie go sobie gdzieś umieścić tak jak naklejkę z mapowaniem planar. Nie chce robić unwarpa ani ruszać pierwszej tekstury. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Mam zrobione na obiekcie 2 mapowania czyli kanał 1 zostawiam standardowo i dodaje nowy uvw map na kanale 2 i tam zmieniam mapowanie na planar do wielkosci krateru potem na innym materiale wrzucam na difuse krater i ustawiam mu kanał 2 tylko teraz jak nakładam krater to zajmuje cała powierzchnię kuli

 

EDIT

 

zrobiłem oba materiały na materiale composite mapuje dobrze bo mam widoczna teksture kuli mam tez kratery tam gdzie przeźroczystość była na maxa tam widać teksture ziemi a tam gdzie nie jest wulkan tylko ze mam ich na około a chce dodać tylko jeden

Edytowane przez Ponciusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie mogę zrobić wielka teksture z małym kraterkiem na końcu wtedy opacity będzie pokrywało mi całą kulę i będę miał jeden krater. a czy nie da sie po prostu zrobić tak że tekstura nie wychodzi dalej niż jej wyznaczony obszar w uvw map, czyli nie powtarza się (nie loopuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności