Skocz do zawartości

Wiz: Karma House


achtunk

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam wątek w finished, ponieważ termin oddania koncepcji właśnie mija, więc w najbliższym czasie tematu tego ruszać nie będę.

 

Spore założenie na 10ha działce z jeziorami - centrum konferencyjne, hotel, dom jednorodzinny, oranżeria oraz sala jogi :) Projekt nazwany został jak w tytule Karma House - miało być cicho, przytulnie i z japońskimi akcentami.

Bryła budynku została zrobiona przez mojego poprzednika - roslinność, materiały, wszelkie pomosty, oświetlenia, meble i poprawki w projekcie nanosiłem ja.

 

Soft: Max 2011, Vray 1.5, Photoshop CS.

Scena w dzień jest oświetlona Hdrką oraz Target Directem, noc to Hdr i kilkanaście/kilkadziesiąt vray light.

 

Wiem że nie jest to praca bezbłędna; z wielu modelowych niedociągnięć zdaję sobie sprawę.

Przepraszam że daję miniaturki, ale chyba coś źle robię przy wstawianiu p><p>
<a href=http://screenup.pl/th/10-08/5p92ddb.jpg.jpg' alt='5p92ddb.jpg.jpg'>

evo9rtw.jpg.jpg

97pieeg.jpg.jpg

8q27i6p.jpg.jpg

a809pzu.jpg.jpg

ic9u8kc.jpg.jpg

i3cbeyf.jpg.jpg

tbus05u.jpg.jpg

rekqivu.jpg.jpg

exntp86.jpg.jpg

vmfye3m.jpg.jpg

rd8oqfs.jpg.jpg

qj1hrp2.jpg.jpg

mvfjn31.jpg.jpg

dv7uypm.jpg.jpg

igghalr.jpg.jpg

Edytowane przez achtunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ciekawe, aczkolwiek musisz popracowac na landscape. bardzo razi w oczy przejscia miedzy trawa, kamieniem a woda. gdyby to bylo na dalszym planie spoko, ale skoro stanowi to znaczna czesc obrazka przydalo by sie dopiescic...

 

pozatym ciekawie rozwiazales temat przycietych swierkow... nigdy takich nie widzialem, lepiej pasowaly by ciekawe sosenki, no ale nie jest zle :) powiny byc jednak nieco bardziej geste skoro sa tak wyskie.

 

pozatym to drzewo z czerwonymi liscmi kompletnie psuje efekt, cos z nim nie tak. lepiej by pasowalo cos z delikatniejszymi konarmai, malymi liscmi , ciemniejsze bordowe male listki, z wiekszym reflection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby przyzwoicie, niestety efekt psują tekstury drewnianych pomostów, które bardzo nieestetycznie się przecinają. Również rośliny, zwłaszcza w ujęciach dziennych, zupełnie nie przystają do zagospodarowanego otoczenia. Poza tym sama aura miejsca bardzo pozytywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi :)

Fakt, przejście z trawy do wody poprzez piach i kamienie powinno być płynne - niestety wiązałoby się to z namalowaniem tekstury, czego nie potrafię... jeszcze :)

 

woda nieprzejrzysta bo... nie :) taki materiał uznałem za stosowwny, by refrakcje nie były ważniejsze od samego budynku. To samo wytłumaczenie w związku z kwestią drzew Morphe :) Pracownia w której pracuje nie lubi zbyt dużo zieleni; można powiedziec że w tym projekcie, ze względu na atmosferę jaka ma panować, zrobili wyjątek i pozwolili mi trochę "poszaleć' z roślinkami. Jednak by zachować również charakterystyczny styl, starałęm się by zieleni było w miarę odpowienio :) Stąd lekko łysawe choinki :)

 

Drzewko z pomoarańczowymi liścimi - cóż... klient chciał by były akcenty japońskie - a takie drzewko mi się jakoś z Państwem Kwitnącej Wiśni skojarzyło :)

 

Ciesze sie jednak że miejsce i atmosfera są odbierane pozytywnie - o to chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charakterystyczny styl?! O_o zawsze myślałem, że liczy się realistyczność wizualizacji, a nie określona ilość drzew i brak refrakcji wody. a ilośc drzew i zieleni powinna być uzależniona od miejsca w którym ma stać budynek.

no chyba że chodzi o czas renderingu, ale imo nie powinno sie na tm oszczędzać bo później klient zobaczy inną firmę i wybierze ją bo będzie realistyczniej (chyba że nie stać go będzie). sorry za czepialstwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności