Skocz do zawartości

Efekt magnesów


Markus King

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z uzyskaniem efektu magnesów. Mam na przykład dwa boxy, które mają się wzajemnie przyciągać lub odpychać z określoną siłą z zachowaniem zasady biegunowości magnesów. Czy jest to możliwe do zrobienia w 3ds max 9? Z gory dzięki za wszelkie porady! Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak! Tak! Chodzi oczywiście o symulację magnetyzmu, nie o animację. Chodzi o coś w stylu reactora, czyli ustawiam parametry symulacji i uzyskuję określoną interakcję między boxami, w tym przypadku magnetyzm, zgodnie z zasadami fizyki. W skrócie: włączam simulate i klocki się odepchną lub przyciągną z określoną siłą. Jest już dwóch do tego problemu, więc czekam na dalsze podpowiedzi! Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maxie mozna to bardzo prosto zrealizowac przez "Link constraint", jak wiadomo

link moze byc "miekki" i moze byc dodatni lub ujemny, odpowiednie ustawienie strefy lapania pozwoli zrealizowac odwrotne IK, dodajesz 2 linki na krzyz, jeden do drugiego, ustawiasz strefy "lapania" i juz masz cos takiego ze jak suniesz jeden box to zaczyna on miekko odsuwac ten drugu i vice-versa

nie wiem czy chodzilo o cos tak prostego czy jakis bardziej skomplikowany case,

wiadomo ze w podanym wyzej przepisie sila bedzie dzialac tylko w jednym kierunku,

wiec nic sie nie obroci etc (ale takie piardy mozna zanimowac recznie jak ma byc

super realistycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi! Problem polega na tym, że to nie może być animacja tylko symulacja. Mówiłem o dwóch boxach, bo tak łatwo jest wytłumaczyć problem, ale gdy zbuduję bardziej skomplikowany system magnesów, to nie wiem jak i czy to będzie działać, więc myślałem, że 3ds max nada się do wykonania wirtualnego prototypu skomplikowanej maszyny, której budowa w realu może być ryzykowna i kosztowna. Zależy mi żeby to było możliwe do wykonania w 3ds max, ale jeśli znacie jakieś lepsze programy do tego typu symulacji, to walcie śmiało. Spróbuję rozkminić to co powyżej napisał kolega, ale nadal czekam na wasze sposoby. POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności