Skocz do zawartości

Nowy zestaw.


Daniel_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę złożyć wygodny zestaw do grafiki w ogólnym pojęciu tzn. Photoshop, Flash, Flex a także modelowania i renderingu w 3ds max + vray… Co myślicie o poniższym zestawie… Nie wiem czy czasem karta graficzna nie jest za słaba? Zaznaczam że w ogóle nie gram w gry.

 

zestaw.bmp

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz trójkanałowy kontroler pamięci a kupujesz 2 kości po 4 gb, kup 3 x 2gb, albo 6 x 2gb, będzie taniej i lepiej. 3 x 2gb DDR3 1333 zestaw powinien kosztować jakieś 450+ PLN.

 

No i brak ci zasilacza, i7 950 to 130W, geforce 450 110W, 6 kości to jakieś 30W, płyta, napędy etc... 500W powinno dać ci spokojny zapas

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do viewporta, modelowania, photoshopa, flasha etc... grafika będzie ok. Kupno wypaśnej grafiki ma sens w trzech przypadkach: chcesz coś na niej liczyć (używasz jakiegos kosmicznego renderera który wykorzystuje GPU), chcesz sobie pograć w nowe gry na wysokich ustawieniach :), albo potrzebujesz dodatkowego ogrzewania w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dysk proponuje wymienic na Samsung F3 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II , aktualnie sa najszybsze i najbardziej polecane

 

nie wiem w jakim sklepie skladales zestaw ale w esc jest za 155 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zakupy się trochę opóźniły, przez co poprzedni procek jest już niedostępny. Wybrałem nowy zestaw:

 

zestaw2.bmp

 

Co o nim myślicie? Jestem skłonny go zamówić na dniach... ale nie chcę dokonać złego wyboru.

 

P.S: Czy możecie mi odpowiedzieć na pytanie jakiego producenta płyty główne wybierać (asus / gigabyte) ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.apollo.pl sam procesor 200zł tańszy.. karta grafiki też tańsza

ps. dlaczego grafikę bierzesz 128 bit a nie 256 ? też jestem na etapie kupna i też się gryzę jaki konfig :D ale chyba pójdę w phenoma x6 bo nie mam tyle pieniędzy

 

co do grafiki już widzę o co biega, te 128 bit mają taktowanie pamięci 3600mhz a te 256 bit 2200mhz pytanie co szybsze, znowu trzeba szukać testów :D

mówię o kartach w tej samej cenie a różnej ilość bitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności