Skocz do zawartości

sun light + shadow


Lopss

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam problem ale moze najpierw pokaze o co mi chodzi,

 

 

malb_sw_1.jpg

 

 

malb_sw_3.jpg

 

 

malb_sw_2.jpg

 

 

malb_sw_4.jpg

 

od dawna robie sobie zameczek i w koncu postanowilem dodac do niego swiatlo i jakies cienie. swiatlo sloneczne + cienie render 1,2 bez cieni render 3,4 problem w tym ze chcialbym aby bardziej byly widoczne szczegoly pod dachem studni (kola zembate, jakies belki ) no i za kolumnami jak widac tez cos jest a na renderach przez cienie tego nie widac, prosze powiedzcie co wlaczyc lub co wylaczyc aby to bylo bardziej realistyczne,

 

ps denerwuja mnie tez czarne kropki szczegolnie widac je na renderach 1,2 zlewaja sie przez nie tekstury na kolumnach tak jak by to byla jedna, a w zeczywistosci koluny to kilka roznorakich kamieni, (no ale juz tego nie widac)

 

ps2, dodam tylko ze sunlight to ok 11 rano nad wa-wą multip 1 + chmury, render to scanline (uzywam viz-a, ) nie mam innego rendera

 

z gory dziekuje za info jak poprawic te scenki na bardziej realistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hm, nie mialem jeszcze nigdy viza wiec nie zawiele moge powiedziec, ale najprostrszą metodą jest: (w przypadku maxa 6, w viz musisz troche poszukac ale napewno jest) menu rendering -> enviromnent i powinienes tu miec cos takiego jak \"Ambient\" i napewno jest koloru czarnego, zmien kolor na ciemno szary, im jasniejszy tym jasniej bedzie w ciemnych miejscach. Nie radze ustawiac zbyt jasnego koloru bo efekt bedzie nienaturalny, bo swiatło to nie rzuca cieni, rozjasnia tylko miejsca gdzie pada cien. Przy kolorze ciemno-szarym efekt bedzie w miare dobry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności