Skocz do zawartości

Maluszek :)


SSparrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak pisałem wcześniej, zacząłem modelować mój pierwszy samochód bez żadnego tutoriala itp.

 

Myśle że jak będe zamieszczał screeny dość często pozwoli mi to na większą ochrone mojej pracy przed błędami :) Oto co mam teraz:

 

Render

Render z TS

Siatka

 

I właśnie juz mam pytanie czy w ogóle dobrze myśle z tą siatką. Po wyrenderowaniu z TS na nadkolu po prawej stronie zrobił sie taki zaciemniony fragment. Może on być narazie? czy tak średnio...

 

Pozdro! :)

Edytowane przez SSparrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O bardzo fajnie. Będę śledził twój temat. Ja też jestem w trakcie realizacji malucha, pierwszego poważniejszego modelu. Też myślałem czy by nie założyć tematu wip, ale dość nieregularnie postęp pracy idzie. Na razie mam tylko ogólną bryłę i całe koło.

 

A co do twojego: na krawędziach maski trochę siatkę zagęścić bo jest zbyt obłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że też robisz Maluszka ;)

 

A co do siatki to tak, jest to narazie bardzo ogólny ZARYS maluszka. Najpierw chce zobaczyć czy w ogóle dobrze robie tą siatke. Jeżeli tak to wtedy zaczne wprowadzać szczegóły.

Edytowane przez SSparrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zamieszczam wyniki mojej pracy nad MASKĄ :)

 

1. Dopracowałem ją żeby wyglądała jak prawdziwa prosto z Fiacika.

2. Używając Smoothing Groups, a więc i modelując dodatkowe Polygony wgłąb maski z każdej krawędzi dolnej, otrzymałem kanty tam, gdzie powinny być.

 

Opisuje to co robie, bo model wykonuje całkowicie samemu. Jeżeli było by coś nie tak to mnie poprawcie i zgańcie :)

 

 

Zdjęcie 1 (Bez TS):

46191662.jpg

 

Zdjęcie 2 (Z TS):

67566789.jpg

 

Zdjęcie 3 (Siatka):

28246186.jpg

 

Zdjęcie 4 (TS i Symetria):

78085314.jpg

 

 

Może pomyślicie że chamfera za dużego dałem. Jak patrze na zdjęcia Maluszka to właśnie między Maską a Przednią częścią auta jest dość spora szpara. Między Maską a hmm, "podszybiem" i Tym kwadracikiem na migacz wyda sie on też spory, ale to dopracuje w dalszej przygodzie z tym samochodem ;)

Edytowane przez SSparrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ostra linie na brzegu maski którą pod odcięciu na dole znika, nie mam jej an sderzaku a to brzydko0 wygląda, nie rozcinaj. zrób całość dopiero tnij. wiem to dość skomplikowane sam mam zawsze problem z uporządkowanie tego w głowie, ale jak maska ma ileś poligonów, to w części z którą się styka musi mieć odzwierciedlenie w postaci tej samej ilości inaczej będzie to widoczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no tak ale w sumie jeżeli dodam tam te 2 dodatkowe linie na zderzaku, to będzie tam też taka ostra krawędź jak na masce, a tego właśnie nie powinno być. Zobacz na to zdjęcie:

 

przodl6.jpg

przodp4.jpg

 

Maska nie dość że jest trochę wysunięta do przodu względem przedniej części maluszka, to tylko sama maska jest taka kanciasta, a przód autka jest już w miare wygładzony. I w sumie jak mówisz że krzywo ma wyjść... to chyba maluch jest po prostu krzywy jak wynika ze zdjęć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twojego Fiacika :) No popularny, ja go robie akurat ze względu na to, że po prostu chyba jest dobrym wstępem do czegoś poważniejszego. A że ja przepadam za autami starej daty, to tym bardziej :)

 

W twojej pracy wg mnie masz za duże wygładzenie przy rowkach w aucie. A i Nadkola tak jak by trochę za bardzo wysunięte na zewnątrz. A tak to spoko ;) Ja chce sie bardzo trzymać oryginału... Wiem że się łatwo mówi, no ale robie samochodzik powoli i mam nadzieje że będzie bardzo realistyczny. No i mój od twojego różni się tym, że twój ma zderzak już plastikowy, mój będzie miał metalowy taki wąski jak to było w pierwszych maluszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem troche poprawek w Nadkolu. Myślę że już ogólny kształt jest skończony przodu. Teraz czas na linie charakterystyczne z przodu samochodu, boku, otwory na światła i migacze :)

 

63840105.jpg

 

Calavior, a propo blueprintów... to kurde jakieś takie nierówne były ;/ Musiałem sam majstrować w PS, skalować cuda niewidy żeby wszystko ładnie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności