Jump to content

illustrate!

przemko
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem z illustrate!,a chodzi o swf.Tworze jakas animke w Maxi-e.Jest ok jesli renderuje do avi;jesli natomiast do swf poprzez illustrate kontury zostaja ok,ale caly material-tj.to co nalozylem bitmpaowy znika(u mnie cegly-animuje osiadanie budynku).Czy to jest kwestja oszednosciowa pliku swf,czy kwestja vektorowa i tak sie nie da wogóle.Mam nadzieje ze nie pokrecilem:)

Illustrate nie bawi sie w wektoryzacje bitmap, co najwyzej moze ustawic kolor/gradient na sciankach.

Jesli chcesz miec cala animke wektorowa i tylko wypelnienia (tekstury) w bitmapie to jest to, o ile wiem, niemozliwe.

No nie za bardzo, wez pod uwage ze informacje o kazdej mozliwej bitmapie przechowywane sa w ksztalcie.. prostokatu. Program musialby eksportowac do flasha serie plikow .PNG o zdefiniowanej przezroczystosci odpowiednich regionow. Nie sadze, zeby jakikolwiek sie tego podejmowal. Glownie ze wzgledu na niskie zastosowanie takiej metody, bo do netu sie to nie przyda (wielkosc pliku).

Mozesz w takim razie troche pokombinowac. Np dwa razy wyeksprotowac animacje. Raz poprzez \"illustrate!\" - same krawedzie. Drugi raz normalny render z eksportem sekwencji plikow .png24 ze zdefionowana przezroczystoscia na tlo. Potem zlozyc do do kupy we flashu.

Ok popróbuje!Tylko nie do konca rozumiem dlaczego ktos jeszcze nie pomyslal o swf i ich teksturze:(.Cos mi sie wydaje ze ta wektorowa grafika jaka wykorzystuje Flash i inne programy tworzace swf ,gdzies sie zagubila:(

ok Cult3D export ok->do swojego formatu ale trzeba miec jeszcze 3Cult designera pod Maxa 6.Ale jesli mowisz ze mozna wyciagnac z niego swf albo sie mozna jakos podpiac do Flasha to spróbuje zainstalowac Maxa 5