Skocz do zawartości

Pomoc przy cieniach


Seba22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę żeby mi ktoś wytłumaczyć jak np: do światła "Omni" dodać cień, znaczy ogólnie wiem, jak ustawić cień, tylko chciał bym dodać cień "bez tła" tzn. bez żadnego obiektu, bo chcę dodać cień na film i nic nie może zasłaniać tła (filmu) da się jakoś wybrać pozycję cienia, bez dodawania innych obiektów ?

I jeszcze proszę o podanie jak zrobić jakiś prosty materiał żeby: szybko się renderowało, odbijało słońce, robiło cień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wielkie dzięki ;)

 

Jeszcze małe pytanko, jak zrobić podobny materiał do plane (żeby nie zasłaniał tła), ale nie z cieniem, tylko z odbiciem napisu (lustro) (bez zasłaniania tła...) i jak zmniejszyć i zwiększyć odbicie, np: jak bym chciał żeby odbiło się tylko pół napisu...

 

No i jeszcze jak ktoś wie, to jak zamazać część napisu (nie zasłaniając tła[filmu]) domyślam się, że napis trzeba zasłonić po prostu "Plane'm" tylko jaki materiał, żeby nie zasłoniło mi tła (filmi) ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w mental rayu to również matte/shodow/reflection. Odznaczasz cienie i zaznaczasz odbicia. I niezbyt rozumiem drugą część pytania. Chcesz zblurować czy zasłonic? Jeżeli zblurować to juz w postprodukcji np w Afterze a jeżeli zasłonić to znów matte/shadow ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności