Skocz do zawartości

BIPED + REACTOR =CUDA NA KIJU!?


THE MANYSH TRAFO

Rekomendowane odpowiedzi

LUDZIE HIFEE! Na bipeta nałożyłem MESHA jest good chciełem aby gostek spadł z helkoptera i jaja sie porobiły Mesh zostaje a bipet szaleje jakiś drgawek dostał (w cześniej zastosowałe RugDoll dla BIPETA) co ciekawsze w podglądzie Privew in window wszystko jest git. Pytanko czy to normalne 8-) jezeli tak to jak wyrenderować animke do awika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NIe wiem czy zauwazyliscie ze skrypt rogdoll nie jest poprawnie zrobiony. W preview reactora biped po podpienciu do rogdolla zachowuje sie ok ale po przeliczeniu sceny juz nie jest tak fajnie. Przyjmijmy ze np. biped ma nam opasc z pewnej wysokosci na podloge. I tak w preview bedzie to wygladalo super a przy przeliczaniu sceny wpadnie nam po same jaja (doslownie:) w podloge. Ale wystarczy nieco zmienic rogdolla (dodac 2 rzeczy) i wszystko jest ok!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec... chwile - startuje maxa i otwieram piwko:)Tak wiec tworzymy bipeda i uruchamiamy rog doll script. Tworzymy humanoida. Nastepnie tworzymy podloge z ktora ma nasz biped wchodzic w reakcje, oczywiscie nasza podloge wciagamy do rigid body collection. I wszystko jest ok kiedy ogladamy naszego bipeda w preview reactora, ale po przeliczeniu animacji okazuje sie ze nasz biped nie zatrzyma sie caly na podlodze tylko jego gorna czesc a od tylka w dol zapadnie sie w podlodze. Zeby tego uniknac musimy:

- dodac mu jeszcze jednego rogdolla w miejscu pelvisa; w parent wybieramy bip01 ktory to jest w srodku pelvisa a w child samego pelvisa.

- nastepnie w solver collection dodajemy naszego nowego rogdolla i...

- w rigid body collection dodajemy jeszcze bip01

 

to powinno wystarczyc; mam gotowa krotka animacje ktora pokazuje ze to dziala.Zabieralem sie do zmiany scryptu ale zabraklo czasu:)

Pozdrawiam i zycze milej zabawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności