Skocz do zawartości

3dmax linie bryły


yamahav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam trzy pytania pytania dotyczące funkcji w 3dmax-ie:

 

1. Po narysowaniu jakiejkolwiek figury i podziałem jej krawędzi że np. z jednego prostokąta zrobiłem 4 nie widzę tych linii podziału jeśli figura jest kolorowa znalazłem że F3 można wyłączyć kolor ale jak już mam trochę zamodelowane to nie sprawdza się.Czy można gdzieś włączyć żeby te kreski podziału bryły były widoczne na bryle rysowanej na danej warstwie ?

2. Szukając w/w kresek i naciskając wszystko na klawiaturze przycisk MOWE zmienił mi sie na mały krzyżyk. Jak można przywrócić żeby pokazywał się jak na początku. (powtórna instalacja nic nie zmieniła)

3. Jak można sobie ustawić żeby bez włańczania orbity można było myszka np. przytrzymać klawisz myszki lub rolki obracać model.

 

Bardzo Proszę o odpowiedź.

Mam 3dmax 2009

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok dzięki za odpowiedzi

jeszcze mam jedno pytanko czy możecie podesłać jakąś stronę w materiałami do ściągnięcia za darmo (chodzi o trawę tynk cegła itp.) oraz czy jest jakaś stronka z gotowymi drzwiami oknami samochodami?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci tylko jak ja zaczynałem to już wolałęm sam wymodelować żeby się nauczyć niż korzystać z gotowych (i dobrze mi to wyszło)...teraz wiadomo gdy termin goni nie zaszkodzi skorzystać, ale jak mówie ze świadomością, że gdyby był czas by się to zrobiło samemu;)

 

http://www.vray-materials.de/ w przypadku vraya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne pytanie co zrobić jak dla danej bryły mam podpisany pasek proCutter i jeżeli wezmę na edytowanie na poligonach to bryła mi ginie nie widać jej . Jak można usunąć tą opcie żeby można było normalnie edytować bryłę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej pisałem bryła jest podpięta pod tą opcie procutter i nic nie moge z nią zrobić. Są to moje początki jak kolega zauważyl i pewnie coś wzjołem przypadkowo a teraz mam problem. Czy można jakoś rozbić tą bryłę żeby można ją było edytować? Teraz po naciśnięciu na edytowanie to ginie bryła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności