Skocz do zawartości

3ds max - reactor - create animation / preview


looppy

Rekomendowane odpowiedzi

przede wszystkim witam jako nowy;)

Od razu mam pytanko jakie nasuwa mi się od jakiegoś czasu.

Dotyczy problemu wykorzystania rdzeni naszych supermaszyn podczas tworzenia preview-podglądu i tworzenia animacji dla REACTORA.

Proszę zwrócić uwagę że standardowo max podczas tego procesu używa tylko jednego /max 2 rdzeni procesora/procesorów. Ma to kluczowe znaczenie wg. mnie równie ważne jak rendering, ponieważ podglądu preview i create animation używa się na bierząco podczas pracy przy budowaniu scen oraz fizyki obiektów. Testowałem ten problem zarówno na 1procesorowym sprzęcie i5 jak i 2procesorowej maszynie 2xXEONseria5. W obydwu przypadkach systemowy menadżer urządzeń-windows(7.0)-jego monitor systemu pokazuje marnotrastwo w w 80/90% naszego sprzętu....oto screen z przykł pomiaru:( :

8b42444121b5.jpg

-wykorzystanie mocy procesora TYLKO w 20% /średnio 1rdzeń...test dotyczył zarówno wieloprocesorowej maszyny XEON jak i zwykłego i5

 

2.)test użycia rdzeni procesorów podczas renderingu;) :

0175de80a4ec.jpg

renderowania gotowych scen ten problem nie dotyczy, wszystkie rdzenie/ procesory pracują na max wydajności~90%+!

 

Jeżeli ktoś ma pomysł jak podrasować użycie całej mocy w trakcie pracy na 3ds maxie tj. podczas tworzenia preview i animation dla reactora, taka pomoc będzie bardzo owocna przy podniesieniu wydajności naszych sprzętów podczas pracy. dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

proszę o nieco dokładniejsze objaśnienie jak pracuje physX w 3dmaxie(2009), instaluje sie jak kazdy plugin w tym posiada wlasny panel zarzadzania "reaktorem"

 

,havoca3 zwroce dokladniejsza uwage, sprawdze testy pracy rdzeni na poczatek, byc moze pracuje na wszystkich co by mi rozwiazalo problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności