Skocz do zawartości

Kręgi od swiatla


majusmiles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie. Skąd są koliste kręgi, cienie, jakkolwiekby to nazwac rozchodzace sie po plaskim obiekcie, czy to moze przez zrodlo swiatla, slabe ustwienia renderingu, konwersja na jpg to pogarsza, czyli lepiej to widac, czyli moze chodzi o rozdzielczosc,no i jak to poprawic

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To mi przypomina mój problem z maya który potęgował się podczas kompresji video H.264 i dotyczył nieruchomego gradientowego tła.Z czymś takim umiem sobie poradzić na obiektach w maya może do maksa też da się to zastosować bo go też ogarniam ale potrzebuje solidną fote z zaznaczonym miejscem występowania, rodzajem i parametrami światła użytego materiału i ustawieniami Rendera wiem że to dużo ale to może być cokolwiek i tak często bywa że to duperel ale trzeba ten duperel znaleźć.A wątek mnie zainteresował bo z efektem na tle w maya sobie nie poradziłem u Ciebie myślę że temat jest do ogarnięcia - jak go dobrze opiszesz to może dla kogoś innego będzie to banał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak opisał kolega że to delikatne to może Twój monitor ma matryce TN i sobie z kolorami nie radzi jakiego używasz LCD. Zrób prosty test odpal Photoshopa stwórz duży kwadrat wypełnij go gradientem jeśli zauważysz efekt jak w maksie to masz odpowiedz. Monitor i tragiczna reprodukcja kolorów

Edytowane przez Janek
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dziekuje panowie, znalezliscie problem, gradient w PSie pokazal, ze to monitor, a jak bawilem sie suwakami kontrastu, jasnosci i gamma to mi i w PSie i na karcie graficznej to te moje paseczki same sie ruszaly to lewo to w prawo :)

a sie troche przejalem, a monitor od acera bo akurat przed nim siedze :)

wielkie dzieki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówi że to bardziej widać jak się domyślam z boku patrząc na monitor a to niemal jest pewne że chodzi o monitorek lcd z fatalną matrycą TN które stanowią 95% rynku i ten efekt jest identyczny jak kompresja gradientów w jpg :) U mnie niczego nie widzę na PVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, niektórzy nie potrzebują wypaśnych matryc. Mi bardziej zalezy na dużej ilości miejsca podczas tworzenia sceny. Użytkownik końcowy moich prac w ogóle nie zwraca uwagi na takie pierdoły jak idealne odwzorowanie kolorów itp itd dlatego ja też nie zwracam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności