Skocz do zawartości

Autocad 2011


mietafix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w sumie banalne pytanie, ale odpowiedz całkowicie wyleciała mi z głowy.

Jak mogę przesuwać obiekty 3d w autocadzie żeby poruszały się tylko w płaszczyznie 2d.

 

Przykład mam taki:

 

Mam na rzucie zaznaczone gdzie ma stać obiekt(np. szafka), w chwili kiedy przesuwam obiekt na miejsce, snapując go do boku któregoś, obiekt ten przesuwa się na miesjsce, ale zamiast być nad siatką to jest pod siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bo jak używasz snapu to zawsze "łap" za punkty które mają się spotkać:

np. chcesz przesunąć szafkę, a nie masz, żadnego punktu odniesienia w postaci innej szafki do której chcesz ją dosunąć to narysuj sobie linię która się zaczyna tam gdzie masz wstawić szafkę.

 

Oczywiście pracuj na minimalnie dwóch rzutniach: rzut i np widok od frontu (frame view).

Korzystaj z przesunięcia 3d.

Nie zawsze potrzebne jest korzystanie z snapu, zwłaszcza, że meble muszą być minimalnie odsunięte od siebie i od ścian. (Żeby się nie zlewały ze liniami ścian.)

Kolejna rzecz, że gizmo w przesunięciu 3d pozwala zablokować jedną z osi i po niej przesuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sposób: podczas przesuwania jak snapujesz do drugiego obiektu, wciśnij Shift+RMB , otworzy się menu a z niego wybierasz Point Filter i oś - po której snap ma działać.

2 przesuwając komendą 3dMove - pojawiają się osie - klikasz na oś która ma być użyta i snapujesz dalej normalnie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesuwanie obiektów tylko w jednej płaszczyźnie I obracanie wokół dowolnej osi, snapowanie. Nawet w skeczapie da się tworzyć dokładniejsze modele. Robię sobie robię model budynku i naraz na maksymalnym przybliżeniu okazuje się że wszystko się rozłazi. Dzwine jak na wektorowe środowisko

Edytowane przez Black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wszystko się rozłazi" to wina karty, sprawdź czy pod twojego cada i windowsa są certyfikowane sterowniki autodesku, jeżeli nie to wyłącz w opcjach akcelerację, powinno trochę pomóc. Reszty pytań niestety nie rozumiem, zbyt ogólne masz problemy :)

Snap w autocadzie jest ideałem. Przesuwanie to Move, obracanie wg. dowolnej osi to 3drotate, ale to podstawowe komendy więc nie rozumiem problemu.

sketchap ma mniejsza dokładność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja uważam że modelowanie 3d w cadzie to porażka ? już skeczap jest lepszy do snapów skalowania w płaszczyznach i precyzyjnego i szybkiego 3d move. Macie jakieś sposoby by to ogarnąć ?

 

No mnie się też wydaje, że do precyzyjnego modelowania 3d to jest Inventor,

Solidworks, Catia itp. itd... :)

I ciągle nie mogę zrozumieć jak taki AutoCAD może być nadal używany...

....ale niech tam sobie każdy robi jak lubi :)

 

pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej porównanie do sketchupa teraz do catia. Modelu mieszkaniówki raczej w catia nie zrobisz, chyba że lubisz. Worda do acrobata tez podobny :)

 

No - nie moja branża - się nie znam :)

W mechanice itp. do AutoCAD'a w życiu nie wrócę bo to już całkiem

poronione IMHO :) a domek to pewnie robiłbym w jakimś Revicie :)

 

pozdrawiam,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black - to jak zrobisz max przybliżenie, to zrób REGEN potem

 

w ACadzie snapy są idealne, precyzja modelowania swietna tylko trzeba sie nauczyc przyzwyczaić ...

ale jesli się chce potem model jakoś zmieniać, edytować - tutaj zaczyna się tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozwolicie że wtrącę i swoje dwa grosze:

W cadzie rysuję od dobrych 8lat i uważam że modelowanie 3d jest znośne i dokładne pod warunkiem że ktoś zaczynał właśnie od cada , a nie np. od 3d strudio.

Pytanie mietafix z pierwszego postu:

odpalasz opcie programu(polecenie param , lub options w en) w zakładce "pomoce rysunkowe" zaznaczasz "Zastąp wartość z bieżącym poziomem" i teraz przesuwasz tylko po płaszczyźnie x-y . Wartość z pozostaje niezmieniona.

Czysty cad stanowi w zasadzie platformę do nakładek i w zasadzie te nakładki stanowią siłę cada. Czysty cad to cyfrowa deska kreślarska.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności