Jump to content

quadro 5000 czy 4x gtx 580


Guest szarak3d

Recommended Posts

Guest szarak3d

Witam expertem nie jestem wiec chcial bym sie zorientowac co byście doradzili do zestawu i7 extreme + asus supercomputer p6t7 + 24 gb ddr3 chodzi o gpu lepiej wywalic kupe kasy na dobre quadro np 5000 czy moze lepiej np 4x gtx 580 która konfiguracja lepiej by sie spisywala przy gpu renderingu czy moze macie jakies inne propozycje?

Link to comment
Share on other sites

IMHO przy GPU renderingu to lepiej 4x gtx 580. Z drugiej strony czy jest sens pakować tyle kasy w najnowszy GPU Nvidi ??...w tej cenie jak już zależy ci na GPU render a nie na grach to lepiej kupić 6 kart ale troszku słabszych :D. Jeśli jednak chcesz mieć wypas w viewporcie to kup Quadro..sensowność tego zakupu będzie jednak przez połowę ludu pozytywnie oceniana a przez drugą połowę krytykowana...

 

PS

Tak jak Predator na dole pisze...GTX 460 styknie, i możesz ich nawet 6 kupić jeśli twoja płyta ma tyle slotów PCI-e...poza tym bierz te z 2Gb ramu, przy GPU renderingu scena jest wrzucana do lokalnej pamięci ram GPU więc im tej więcej tym lepiej.

Edited by KONAn
Link to comment
Share on other sites

Guest szarak3d

podoba mi sie pomysł pixelangel tylko kwestia kompatybilności czy dwa rodzaje gpu o dosyć różnych parametrach by współpracowaly ze soba poprawnie? jeszcze jedna kwestia odnośnie PCI-e plyta glowna jest wyposażona w 7 takowych z tym że cztery to PCI-e x16 i trzy PCI-e x8 czy karty podlonczone na PCI-e x8 znacznie traca na mocy? czy moze faktycznie lepiej kupić więcej tańszych kart?

Link to comment
Share on other sites

Realna różnica między x16 a x8 to raptem 2 do 3%.

 

Dwa różne GPU nie będą się gryzły. Do Quadro podłączysz monitor(y) a reszta będzie działać jako GPU render.

 

Ciężko tutaj coś więcej napisać gdyż takie kombinacje z ilością GPU nieczęsto się zdarzają więc trzeba troszkę po omacku działać.

 

Ogólnie to jeśli chcesz korzystać z GPU rendering to te karty chyba nie mogą być w SLI podłączone (nie dam se za to głowy ani ręki uciąć ale gdzieś kiedyś czytałem o tym)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy