Skocz do zawartości

Teczka 2D: blink


blink

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witamy ;) czyżby na konkurs sketchtheater?

Ja na razie robiłem jakieś wstępne szkice,ale zmieszało mnie zamknięcie wątku.

Całkiem dopracowane, ale nie zastąpi obnażenia Twoich zdolności w różnych tematach,

więc wrzucaj więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca, digital painting? Bo chyba nie skan? (może się mylę) Ja też zaczynam rysować na tablecie, imitacja rysunku ołówkiem ale też i kolor. Czytałem trochę o walorze czyli o różnych poziomach jasności całego rysunku. Dzięki różnym poziomom jasności odbieramy wrażenie głębi co jest kluczowe dla wydobycia planów. Mam wrażenie, że Twój obraz jest trochę za płaski, właśnie dlatego, że nie ma odpowiedniej gradacji tonów. Np. tułów pomiędzy ramionami jest praktycznie tak samo jasny jak tułów w dalszej, najwyższej części. A przecież kreatura wychodzi z groty na światło, więc im głębiej jest jeszcze jej ciało tym powinno być ciemniejsze. Kolejna sprawa to cienie stalagmitów w lewym dolnym rogu. Powinny być węższe na końcu, im dalej od obiektu (zgodnie z kształtem obiektu). To są wszystko tylko moje spostrzeżenia :) subtelne różnice ale jak nauczysz się zwracać uwagę na detale to ostateczny efekt będzie dużo lepszy. Jak to mówią - diabeł tkwi w szczegółach :)

 

PS.

Pozwoliłem sobie nanieść szybkie poprawki, o których mówiłem na Twój rysunek - tak dla lepszego zobrazowania :)

Edytowane przez Buckey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buckey, dzięki za wskazówki! Zgadzam się z nimi. Będę bardziej ostrożny rysując kolejne pracki. To jest SKAN, ołówek B2 i zwykła kartka A4 :), niestety, pełno informacji tonalnej rysunku znikło, przez co zrobił się płaski :(. Ale rysunek podrasowałem w Shopie, tzn kontrast i lekkie rozmycia.

 

Pzdr!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ;) czyżby na konkurs sketchtheater?

Ja na razie robiłem jakieś wstępne szkice,ale zmieszało mnie zamknięcie wątku.

Całkiem dopracowane, ale nie zastąpi obnażenia Twoich zdolności w różnych tematach,

więc wrzucaj więcej.

 

Swiezy, sorry że nie odpowiedziałem, ale nie zauważyłem Twojego postu :( .

Tak, rysowałem na ten konkursik, ale jak zobaczyłem, że go zamknęli, to przestałem dalej się nad tym grotołazem znęcać. Ogólnie, to mało rysuję, jak będę miał coś nowego to oczywiście wrzucę!!! Pzdr!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nic się nie stało ;) wiesz Twoje rysunki przypominają mi moje bardzo stare prace.

Mimo że budzą sentyment nie są jednak niczym na poziomie,za to czuć w nich dużą motywacje i pasje do tego sportu.

Postaraj się skupić na aspektach technicznych, perspektywa, bryła,walor poszkicuj trochę prostych przedmiotów,pocieniuj i pochwal się nimi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności