Skocz do zawartości

ZiN

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. ZiN

    ZiN odpowiedział ZiN → na temat → Work in progress (WIP)
    Miał być kolejny speed, ale nieco poniósł mnie melanż, więc grzecznie ląduje do teki.
  2. Większość nowych gier to symulatory łażenia, które w dodatku przechodzą się same, więc niech choć oferta będzie warta poświęcenia. xD Jak nie będzie nikogo na to stać = nikt nie będzie tego kupował. To nie jest produkt pierwszej potrzeby. Nie będzie nowych (przystępnych) gier, to wreszcie znajdę czas na skoszenie trawnika, którego nie mam.
  3. ZiN odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
  4. ZiN odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    @takashmen Dzięki za podzielenie się workflow! Ja dalej poszukuję wg zasady 80-20% Dominanta, subdominanta i akcent. Eksperymentuję z walorem i kolorem - zimne ciepłe. Szukam czegoś, co będzie przyjemne dla oka albo przez kompozycję/kadr albo przez kolor. Problem polega na tym, że zazwyczaj nie mam na początku pomysłu co chcę zrobić, a zauważyłem, że jak mam plan to działam już dalej bardziej konkretnie i zdecydowanie.
  5. ZiN odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    @Kalberos świetnie oddany klimat kolorami, moja ulubiona pora dnia - zachód albo szarówa. @takashmen ekstra przestrzeń i perspektywa. Zazdroszczę, że umiecie w speedach uchwycić tę esencję, że to już na tym etapie jest tak fajne, że nie trzeba tam już nic więcej dodawać. Coś tam ostatnio znowu usłyszałem o zasadzie 80-20% praktyka...
  6. ZiN odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
  7. W jułesej by pewnie już leciał pozew na miliony za taki incydent, a w chinach no cóż, pewnie cieszą się, że to nie im przypierdolił...
  8. ZiN odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    Po ponad półrocznej przerwie, człowiek musi sobie przypomnieć jak to z tymi kolorami było... Nie jest to raczej speed, bo było tu kilka rozkminek na 2 sesje posiedzeniowe, ale z drugiej strony wciąż traktuje to jak bazgroł nie nadający się do teczki. Ot taka graficzna notatka - "wyciągnij wnioski na przyszłość".
  9. Trochę ograłem tą grę, całkiem jest ciekawa, ale czegoś mi w niej brakuje. Jeśli jesteśmy w tematach około herosowych, ja ze swej strony mogę polecić Age of Wonders 4, to takie połączenie herosów i cywilizacji. I tam mogę powiedzieć, że jest tego sporo (rasy, kultury, społeczeństwa, indywidualne cechy, powinowactwa, księgi rozwoju), co można ze sobą dość dowolnie miksować i tworzyć różnorodne buildy, wg własnych upodobań. Dużo tu taktyki na poziomie mapy świata (tworzenie sojuszy strategicznych, wasalizacja, podboje), jak i na poziomie bitew, gdzie masz podział jednostek na konkretne role, które powinny być ustawione na odpowiednich miejscach na polu walki, żeby maksować ich potencjał bojowy. Jedyny minus, który może odrzucać na początek, to ciężko się rzucić od razu wir rozgrywki, bo mnóstwo mechanik zależności i ich opisów na start jest lekko przytłaczające, jak w cywilizacji, ale ja to akurat lubię. Mam jakąś taką większą satysfakcję potem, że przez coś musiałem się przegryź, żeby lepiej zrozumieć zasadę działania i wykorzystać pełny potencjał jednostek.
  10. W przypadku gier, filmów i seriali, mówimy tu o mediach dużego zasięgu. Kto ma pieniądze, ten ma kontrolę. Widocznie temu, co ma pieniądze, nie zależy na zarabianiu w tym przypadku, tylko na forsowaniu pewnych idei, zmienianiu świata. (Bardzo możliwe, że do pomnażania swojego kapitału ma inne źródła, np. handel surowcami). Wiecie, jak ktoś jest cholernie bogaty, że może mieć wszystko, to kolejny super jacht, willa czy prywatna wyspa nie jest już takie sexy jak możliwość wpływania na mentalność wielomilionowych społeczeństw. Z naszego podwórka, to wygląda tak: "O nie, psują nam kolejne gry". Z ich perspektywy: "Oho, plankton się buntuje, robi się interesująco. Ciekawe, która grupa szczurów wygra.". Dla nich to rozrywka, tak jak wywoływanie wojen, nie zawsze trzeba na tym zarabiać, czasami chodzi o fun i poczucie sprawczości, o ironio coś, czego wielu szuka w grach, tylko oni, tak na serio - w prawdziwym życiu. Aż mi się Squid Game przypomniało, gdzie bogole sobie na prywatnej wyspie urządzili show na biedakach, które dla kasy zrobią wszystko. Wydawać by się mogło, że wystarczy to zignorować i nie brać w tym udziału. Niestety, na tym niskim poziomie pieniądze mają wciąż ogromne znaczenie, tym bardziej jak żyjesz na kredycie. Jeśli to od pieniędzy zależy czy masz robotę, czy nie, to nie masz za bardzo wyboru. Pracując w studiu, chowasz swoje przekonania do kieszeni i robisz, co ci karzą. Orasz orasz, a potem, żeby dać upust swojej frustracji, stękasz w internecie jak ci źle, albo chowasz to w sobie - wtedy psychika cierpi. Takie koło życia panowie.
  11. Ciekawostka: Ponoć 80% wywiadów promocyjnych z ostatnich 20 lat zawiera tego typu bełkot. Funkcja jest jedna - powiedz dużo, nie mówiąc nic. Trust me, bro.
  12. ZiN odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
  13. "Gdyby to było złe, to bóg inaczej świat stworzył" xD Btw, nie wiem jak dla was, ale dla mnie mięso w samie sobie jakoś nie ma smaku (może to wystarczy by być na plus), bo wszystko jest kwestią przypraw. Dodasz curry do kalafiora i nawet on staje się zjadliwy :P

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.