Skocz do zawartości

Jak to działą filmy gry?


krzyh77a

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to dość długi post i nie wiem czy wszystko zrozumiecie bo podobno "chaotycznie piszę" ;)

Zastanawiam się jak to jest z pracą nad grami i filmami z efektami komputerowymi.Może mi ktoś wytłumaczyć jakie trzeba mieć wykształcenie/tytuł by to robić i wymienić to czego nie wymieniłem (wiedza bardzo niewielka)

Np.

W grach jest animator,programista,(nie wiem jak się nazywa) osoba robiąca modele 3d?

Chciał bym wiedzieć na czym polega ich praca (głownie animatora,kogoś od modelowania) ale nie np. dzięki animatorowi obiekt się rusza a dzięki modelatorowi ;D masz jakieś przedmioty,ciała itp.

Mam takie pytania:

Czy podczas produkcji gier osoba robiąca modele ma jakiś limit że nie może zużyć więcej poligonów bo silnik gry nie udźwignie?

Czy animator też ma takie ograniczenia i czy wgl. takie są bo jak patrze na niektóre gry wydane niedawno to tak sądzę

Na czym polega praca animatora czy to jest dużo pracy np. w filmach czy on sam musi ręcznie robić animację czy nagrywa siebie jak chodzi i później to przerzuca do jakiegoś programu. Po obejrzeniu Avatara takie myśli mi się rodzą. I czy animator robiący gry pracuje też przy filmach czy są oddzielone na jakieś podziały animator gier/filmowy?

Do kogo należy zrobienie np. efektów specjalnych takich jak wybuch jakieś nie stworzone rzeczy ;)Postać w filmach do tego kto robi modele?

Co jest bardziej opłacalne grafik3d czy animator i czy jakieś osoby jeszcze występują w tym ogólnie tak jak mówiłem zaciekawił mnie film avatar jakaś tam wiedzę mam ale nie aż taką żeby odpowiedzieć sobie na te pytania

I czy na np. Studiach jest jeden kierunek że jak pójdę na ten kierunek to ma się wykształcenie na animatora i grafika czy tylko jedno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności