Skocz do zawartości

Problem z monitorem


fletcher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo dziwny problem z monitorem, pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Otóż mam monitor NEC LCD22WV. Problem polega na tym, że tak jakby obraz się szarpał w poziomie... Tzn piksele się przesuwają w poziomie w lewo co daje efekt poszarpanego obrazu. Ciężko mi jest to opisać więc dodam zdjęcie na którym ten problem widać:

qwerte.th.jpg

 

Do tej pory radziłem sobie kręcąc kablem od monitora tuż przy filtrze(te zgrubienie na kablu przy wtyczce) ale w ten sposób zepsułem już 3 kable... Piksele te skaczą bardzo szybko co mnie wkurza i chciałbym się dowiedzieć czy może Wy też mieliście taki problem lub też macie jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jak "krecenie kablem" pomagalo tzn. ze masz silne zaklocenia w poblizu monitora. Czy w bezposrednim sasiedztwie monitora nie trzymasz czasem jakis urzadzen ? np. glosniki? lub kabel nie styka sie z innym zrodlem zasilania?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowało źródło zasilania ale kabel go nijak nie dotyka - idzie koło całkiem pokaźnej zbitki kabli przy przedłużaczu. Poprowadziłem kabel inaczej i faktycznie zakłócenia znikły :D Dzięki i oczywiście serduszka poleciały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

jakies lipne rdzenie ferytowe masz na tym kablu mozna kupic wieksze i uczepic na kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności