Skocz do zawartości

Problem z Chamferem - trójkąty.


WonskiM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowicjuszem w dziedzinie modelowania 3D, wymodelowałem kilka małych rzeczy i zawsze miałem ten sam problem z chamferem z którym jednak jakoś sobie po ciężkich bojach radziłem. W modelu który robie teraz są jednak takie momenty, gdzie nie moge dac sobie rady. I tu mam właśnie pytanie - czy można rozwiązać problem z chamferem kiedy do chamferowanej krawędzi przylegają inne i po jego użyciu tworzą sie różne krzaki (trójkątne przejścia itp)? Jedną z takich sytuacji zaznaczyłem na screenie:

 

 

Krawędź przed:

przed.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i po chamferze:

 

26162042.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc bo chociaż jestem człowiekiem cierpliwym, to jednak siedzenie kilka godzin nad schamferowaniem kilku krawędzi bez efektu naprawde mnie wyprowadza z równowagi ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Podejrzewam że ta krawędź bardziej pionowa też będzie później chamferowana. Może kiedy zaznaczasz krawędzie zaznacz również tę. Wtedy jest szansa że w miejscu gdzie pojawił się trójkąt będzie czworobok. Zresztą najważniejszy jest efekt końcowy. Jeśli po mesh smooth jest ok to co się przejmujesz że są trójkąty ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności