Skocz do zawartości

Warto zamienić GTX295 na GTX285 ?


cammad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam pytanie tak jak w temacie, czy taka zamiana będzie dawała widoczną różnice w 3dsmax jeśli chodzi o viewport i czy w ogóle ma to sens. Z tego co czytałem gtx295 i tak jest wykorzystywany przez maxa teoretycznie w 50% (i tylko połowa pamięci?). W tym wypadku GTX285 jest pod każdym względem szybszy ( przez wyższe taktowanie oraz więcej pamięci bo 1GB ). Nie wiem czy to co napisałem jest poprawne dlatego wole zapytać.

 

Druga sprawa jak to się ma do GPU rendering - czy GTX295 będzie dużo wydajniejszy niż GTX285?

 

W gierki gram (jak mam czas) ale głównie zależy mi na wydajności w 3dsmax.

 

GTX295 jeszcze nie mam ale mam dostać ją na dniach.

 

dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ostatnio Kub@ pisal na ten temat "ten typ podwójnych kart to hard-wired sli - to nie jest obsługiwane w renderingu gpu." I nie uzyskasz podwojnej wydajnosci w viewporcie. To sie tyczy nowego radka 6990 i geforca 590 ktora ma sie lada chwila pojawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GPU rendering to najbardziej przypadł mi do gustu OCTANE render i narazie bawię się wersją demo. A ogólnie GPU używam do szybkich preview (vray RT).

 

Dzięki Predator za podpowiedź - naświetliło mi to trochę bardziej sytuację.

 

Więc reasumując można powiedzieć, że gtx295 będzie chodził w maxie i ogólnie w GPU rendering chyba jak gtx280?.

 

Pozostaje więc poczekać na rozwiązanie problemów z serią gtx4xx i gtx5xx - jeśli takowe nadejdzie. A jak nie to zostaje chyba tylko quadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności