Skocz do zawartości

Prośba wielka prośba dot. renderu


beznazwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Próbowałem zrobić sobie intro, i zrenderować je w mental ray'u i mój problem polega na tym że 1 klatka renderuje sie około 30 minut a jest ich aż 500

mój komputer nie jest zbyt dobry aby renderować takie rzeczy. Wiem że to jest głupie ale czy nie mógłby ktoś za mnie zrenderować tego?

jestem pewien że dzisiejszych komputerach render całego intra zszedłby w niecałe 40 minut. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to jest głupie

 

250h to jeszcze nie koniec świata:) A tak poważnie to prądu nikt za darmo nie ma więc raczej możesz zapomnieć. Pokaż ustawienia renderu i powiedz co to za animacja, bo znajac życie to można o połowę zjechać z czasem. Jaka rozdzielczość? Albo wrzuć gdzieś scenę to obadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się pobawić w optymalizację sceny.

 

Z oczywistych rzeczy:

- antyaliasing

- sampling materiałów z rozmytymi odbiciami

- sampling cieni

- blur tekstur

- final gather (jeśli używasz)

- rozdzielczość

- mniejsza ilość klatek na sekundę (jak się da)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotgut o optymalizacji sceny mozna mowic jak sie ja widzi i wie co i jak z ustawieniami. Normalne jest, ze jesli chodzi o optymalizacje pod animacje, to trzeba szukac jak najslabszych ustawien, bez drastycznej straty jakosci. Oczywiscie trzeba jeszcze pomyslec o postprodukcji, ale jedno da sie naprawic ze slabego renderu a drugie nie bardzo. Jak chcesz pomocy kolego beznazwy to daj scenke do obejrzenia. mirach dobrze ci powiedzial, co ty masz za komp jesli myslisz ze ktos inny zrenderuje ci ta animacje 375x szybciej(idac za twoimi obliczeniami)?

Edytowane przez MariushO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności