Skocz do zawartości

Jak wymodelować baton


Gaw

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chciałbym wymodelować baton. zacząłem od stworzenia boxa, poźniej odjąłem te wycięcia trójkątne na brzegach, dodałem wave, ripple - próbowałem z tapper, ale nie umiem go spłaszczyć na brzegach.

może od złej strony się za to zabieram?

 

poniżej to co wyskrobałem - tak, wiem, że to bardziej wygląda jak cegła lub kostka brukowa niż baton.

Nie wiem jak się za to zabrać.

 

4e3e7183628cc8dfm.jpg

 

56db6c5acc54ff3em.jpg

 

b30da66362b78f7dm.jpg

 

ce4a5b35b730cc73m.jpg

 

3a8b95848a8bbf57m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nooo nie wyglada to najlepiej.

mysle ze na poczatku dobrze by bylo abys pomodelowal cos z tutoriali. zamiszczonych u nas na serwisie, lub znalezionych w necie. Zobaczysz jaka jest metodologia i jakich narzedzi w jaki ssposob sie uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam umiesz skoro wyrzezbiles to cudo...:)

jest wiele sposobow, ktore splaszcza ci same krance. wszystko zalezy jaka masz siatke na tym klocku. jesli zadnej to bedziesz musial ja stworzyc, bo nie splaszczy ci z niczego. moge podac 2 najprostsze sposoby na splaszczenie krancow:

1. modyfikator FFD (box) ja wybieram zwykle ten, bo pozwala mi na dowolne wybranie ilosci punktow, ktore pozniej przesuwam. rozwijasz modyfikator i wybierasz opcje control points, przesuwasz te punkty do uzyskania satysfakcjonujacego efektu.

2. zmieniasz bryle na editable poly (zaznacz obiekt kliknij prawym przyciskiem i na dole bedzie opcja: convert to, jak na nia najedziesz to otworzy sie wiecej opcji i wybierasz editable poly). w editable poly wybierasz opcje pracy na vertexach. zaznaczasz skrajne (gora i dol) po obu stronach i wybierasz opcje "skalowanie". skalujesz w osi Z do uzyskania porzadanego efektu. tutaj tez mozesz dowolnie wybrac, ktore vertexy bedziesz skalowal. oprocz opcji skalowania mozesz tez wybrac wszystkie skrajne gorne i przesunac w dol potem dolne i przesunac w gore. wszystko zalezy od ciebie, a max ma duzo roznych mozliwosci.

 

jestem przekonany, ze liczba roznych mozliwych wyjsc z tej sytuacji rowna jest liczbie osob piszacych na tym forum.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności