Jump to content

3ds Max a film...pomocy!!!!


Darkside

Recommended Posts

Napewno ten temat pojawił sie juz tu nie raz, ale niepotrafie dokladnie tego zdefiniowac zeby wyszukac. Mam ujęcie z kamery (1 drzewo posrodku a dookola pusto) i jakis obiekt 3d ktory ma przeleciec \"za drzewem\" następnie obiekt ten okrąza drzewo w połowie (teraz obiekt ma byc przed drzewem) i leci prosto w kamere......maski tu chyba na nic sie nie zdadzą, bo jesli nałożyłbym maskę na to drzewo to obiekt rzeczywiscie przeleciał by za nim ale jesli mialby okrazyc w połowie i byc przed drzewem to nie daloby rady bo maska dziala tylko w jedną stronę.....Proszę o pomoc..

Mowiłem ze ten temat dla mnie bylby trudny do zdefiniowania :)

Link to comment
Share on other sites

boze co to za drzewo...? model czy fotka ?

>jak fotka to zrob planea i jako disfuse daj tam mape drzewka i teraz klopot w tym bo trzeba zrobic mape opacity czyli przeźroczystosci ..... poszukaj i znajdziesz......heh maska......

Link to comment
Share on other sites

To drzewo to jest fotka ( a wlasciwie nieruchome ujecie z kamery trwające 35 sek) Bo wiadomo jak naniose obiekt na to ujęcie bez zadnych innych czynnosci (bez tego co napisal Marcin) to obiekt 3d nie schowa sie za drzewo(2d) bo nie ma takiej mozliwosci...pytanie do Marcina... tego plane\'a to mam zrobić wielkości drzewa, czy wymodelować go kształtem do kształu drzewa???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy