Skocz do zawartości

FBX, CAD to MAX jakiś problem


Barcisz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

mam problem przy imporcie plików z revita:

- format FBX - importuje sie do maxa i wszystko jest całe czarne, nie da się nakładać tekstur itp, dopiero w renderze widać tekstury

- format CAD - importuje sie do maxa, tu również nie widać tekstur w View porcie, a w render wychodzi na różowo ( nie ważne z jakimi ustaiweniami )

 

spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? dodam że to nie pierwszy mój import do maxa z revita i wszystko śmigało bez jakichkolwiek problemów, dopiero przy tym modelu nie wiem o co chodzi ....

 

aha, co śmieszczejsze - jak wstawie np boxa w pliku gdzie mam FBXa to on wyświetla się prawidłowo, kolor maxa, widać tekstury.. kurde o co chodzi :D

 

maxlp.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

problem rozwiązany heh.

nie były to jakieś ustawienia świateł, normale czy inne rozwiązania..

lekarstwo okazało się być tak banalne... mianowicie w prawym górnym rogu panelu modyfikacji jest taki młoteczek ( Utilities ) a pod nim taki kolorowy kwadracik.. i to jest to ;)

 

ten problem mam z głowy. ale pojawił się nastepny..

max kompletnie nie wyświetla tekstur, redneruje je, lecz nie wyświetla w viewporcie - uprzedzę od razu ze tak - ustawiłem w materiałach wyświetlanie danej mapki, wiec to nie to, jest jakieś głębsze globalne ustawienie tego?

 

pozdrawiam

 

edit

w zakładce View jest coś takiego - jak Show material in viewport as - wybierajac opcje show with maps - to działa w każdej innej nowej scenie, natomiast w tej do której importuje ten plik juz nie :/:)

Edytowane przez Barcisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności