Skocz do zawartości

Nakładanie się obrazów


Niunia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem nową urzytkowniczką forum także witam wszystkich. Mam takie pytanie odnośnie pewnego typu efektów specjalnych w filmach. Powidzmy, że jest ujęcie męskiej twarzy i nagle mężczyzna dostaje jakiegoś tam ataku nieznanego wirusa i pod skórą nabrzmiewają mu czarne żyły. Zaczyna go rzucać jakaś tam padaczka. Nie chodzi mi o to jak komputerowo zrobić mu te żyły, ale o to jak te żyły dopasować do twarzy. Jakby się nie rzucał to by było pół biedy, ale czy w powyższym wypadku musiałabym dopasowywać je kaltka po klatce? Z góry dziękuję za pomoc

 

[Wyedytowany dnia 26-6-2004 > Niunia]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ostatnio ogladalem dokument w TV o efektach specjalnych. Byl tam opisany podobny przyklad ktory podalas. Zrobili to nie w sposob cyfrowy tylko tradycyjny. Nalozyli na twarz aktora specjalna warstwe (sylikonu czy czegos podobnego?), pod tego typu warstwa znajdowaly sie cienkie zylki ktorymi sterowal koles odpowiedzialny za ta maske. Kiedy w odpowiedniej chwili cos tam naciskal \"na twarzy\" pojawial sie efekt jakby jakies robaki byly pod warstwa skury :). Na temat sposobu jak zrobic to cyfrowo nie slyszalem. Nawet gdyby gdzies byl taki efekt to nie bedzie nam dane sie o tym dowiedziec jak to bylo zrobione :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pionier za wyjaśnienie. A cyfrowo zrobić to nie jest ciężko bo robię animację czarnych żył, a potem nakładam na film, problem tylko jak to dynamicznie dopasowywać. Tak sobie myślę, że jakby można na podstawie koloru oczu tylko wtedy to musiałby być jakiś skrypt który po zaznaczeniu np. oczu w następnej klatce szukałby podobnego kształtu o podobnym kolorze, ciekawe czy takie coś istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności