Skocz do zawartości

Zestaw PC: 4000zł


CrimsonKing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam składam nowy komp do renderingu w Maxie/Vray ale nie wyłącznie.

Jego zadanie główne to rendering 24/7 ale w przerwach będzie wykorzystywany w biurze jako komp do grania;-)

 

Zależy mi na minimum 16GB pamięci z uwago na dosyć ciężkie sceny w maxie.

W większości kompów w firmie był problem z pamięciami RAM i gdy w grę wchodziły większe pojemności trzeba było wymieniać kości żeby znaleźć takie które ze sobą stabilnie pracują

Bardzo więc proszę o pomoc w doborze idealnych(stabilnych) pamięci do tej płyty głównej lub innej. Minimum to 16GB ale jeżeli nie podniesie to drastycznie ceny może być 24GB np. sety po12GB

 

Z góry dziękuję za pomoc i podaję wstępnie wybrane elementy kompa :

 

1. Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB

2. Płyta główna Asus P8P67 LE R3.0

3. Pamięć Chciałbym 16GB najlepiej 4x4GB np : GeIL GVP316GB1600C9QC lub Kingston KHX1600C9D3K4/16GX ale nie są one wymieniona na liście QVL tej płyty głównej i tutaj pytanie czy wiecie czy które z tych pamięć chodzą najbardziej stabilnie na tej płycie ewentualnie jakie inne pamięci polecacie.

Ja znalazłem jeszcze :

Pamięć Kingston HyperX 3x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP (KHX1600C9D3K3/12GX) jest na liście QVL ale to 12 GB, z uwagi że w maxie renderuje bardzo złożone sceny minimum dla mnie obecnie to 16GB

i teraz pytanie gdybym wziął np 2x te 12GB Kingston z listy QVL to czy komp będzie działał stabilnie na tej płycie?

4. Karta graficzna XFX Radeon HD 6950 2GB HD-695X-CNFC

5. Zasilacz Corsair CMPSU-650TXV2EU - proszę o podpowiedź czy ten zasilacz jest odpowiedni, zależy mi na super stabilności

6. Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)

7. Scythe KSCA0121 / SCMG-3000 lub Noctua NH-U12P SE2 - który polecacie?

8. Obudowa Antec Gamer Three Hundred

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Będzie OK. Kingston HyperX występuje w wersji 2x4GB - weź 2 komplety i będzie 16GB. Te wcześniejsze będą bez problemu chodziły na tej płycie.

 

Scythe Mugen 3 mam w swoim kompie i mogę powiedzieć, że chłodzi, chociaż przy OC powyżej 5GHz 2600K potrafi osiągnąć powyżej 80st. Z noctuą nie miałem do czynienia więc nie porównam - poszukaj testów na necie, sporo tego jest. Reszta zestawu jak najbardziej OK, ew dołożyłbym do płyty P8P67 PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności