Skocz do zawartości

Problem z Irradiance map


madzialena1710

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc już kilka miesięcy zmagam sie z Vrayem i nie moge dojść dlaczego czas renderingu jest taki długi. Ustawiam vraya według różnych tutoriali, krok po kroku, o on i tak nie chce renderować. Czas renderingu to kilkadziesiąt godzin przy prostej scenie. :-( W V-ray messages wyskakuje error" Could not load irradiance map"Co ja mam z tym zrobić, szukam odp na necie ale nic nie mogę znaleźć. Błagam niech ktoś mądry mi wytłumaczy co mam z tym zrobić bo ja już nad tym ręce rozkładam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w ustawieniach VRaya wejdź w zakładkę Indirect Illumination > VRay Irradiance Map. sprawdź co masz wybrane w polu Mode. standardowo powinno być Single Frame, to powinno rozwiązać problem błędu o którym piszesz, ale raczej nie ma to związku z długim czasem liczenia. najlepiej będzie jeśli w wolnej chwili pootwierasz wszystkie zakładki VRaya i wkleisz tu ich screeny

 

pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VRay DMC Sampler - Global Subdivs Multiplier ustawiony na 4 powoduje że przed renderem silnik mnoży czterokrotnie prawie wszystkie wartości samplingu materiałów, gi, świateł itp. radziłbym zostawić tam wartość 1. ustawienia AA też masz relatywnie wysokie (VRay Adaptive DMC Sampler) - możesz spokojnie zejść do wartości 1 i 4 zamiast 1 i 8 oraz zakładkę wyżej zień filter z Catmull-Rom na Area. w zakładce Global Settings w polu Default Lights zmień na samo Off. jeśli używasz w scenie Displacement, możesz odznaczyć go w tej samej zakładce i sprawdzić czy bez niego reneruje się szybciej. na koniec zakładka System, zmniejsz Max Tree depth na 75, w Min. leaf lize wpisz 0,2 a w Face/Level Coef. 0,8. nie wiem ile masz ramu ale warto zwiększyć trochę Dynamic Memory Limit (może gdzieś na 50% całej pamięci). zmiana tych ustawień powinna przyspieszyć rendering

 

nie mam pojęcia co powoduje błąd wczytywania Irradiance Mapy. masz tak za każdym razem w różnych scenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Po wprowadzeniu zmian błąd dotyczący irradiance map nie wyskakuje ale czas renderingu nadal szacowany jest na ponad 10 h :-/ To juz jakiś postep bo ten błąd wyskakiwał mi za każdym razem... Pamięci (RAM) mam 4GB pracuję na laptopie lenovo y530. W Mental Rayu renderingi w robią się w miarę szybko więc wątpię żeby to była wina komputera... Chciałabym po prostu przerzucić się na vraya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności