Skocz do zawartości

Rozplatanie łańcucha DNA


mateusz_ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję uzyskać podobny efekt w 3ds max jak ten w poniższej animacji w 0:38 sek:

http://www.youtube.com/watch?v=983lhh20rGY&feature=related

 

Dna uformowałem modyfikatorem twist, ale po wielu próbach, nie mogę uzyskać podobnego efektu rozplatania.

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc, lub podsunąć jakiś pomysł?

 

Dzięki

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To mam być takie jak na obrazku tnz. rozplątuje się krótki odcinek? Bo możesz zrobić dwie takie splecione krzywe długie, dłuższe od tego co widać na ekranie, obraca się to idzie powoli do przodu bądź też w bok w pewnym momencie je rozsuwasz i masz rozplątanie ;) Oczywiście na krzywych masz obiekty czyli te połówki DNA ;) Nie znam się na tym wiec daje co mi wyobraźnia podpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, tego co napisałeś. Rozplątanie występuje tylko w pewnym odcinku początek i koniec pozostaje bez zmian.

 

W animacji "cząsteczka" rozplata ten łańcuch. I to musi właśnie w ten sposób działać na całości. Miejsce, w którym znajduje się "cząsteczka" łańcuch jest rozplatany i jak się przesuwa do przodu to płynnie go rozplata a z tyłu płynnie go z powrotem zwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat znowu do mnie wrócił. Doradźcie mi proszę jak się uporać z tym problemem rozplątania tego łańcucha.

Znalazłem jeszcze jedną animację i dokładnie taki efekt chcę uzyskać

od 30s. Na tej animacji ładnie z lewej strony się ten łańcuch rozplata a z prawej ponownie zaplata.

 

Już brak mi pomysłów.

 

Próbowałem z modyfikatorami Twist (screen http://img4.imageshack.us/img4/493/dna01.jpg - model w obecnym stanie tylko do testów). Efekt połowicznie się udał, ponieważ w miejscu rozplątania tak nie ładnie to się prostuje. Dodatkowo powinny te dwa łańcuchy, w tym miejscu, oddalić się od siebie - tak jak na powyższej animacji.

 

Drugim sposobem było zbudowanie to z kości (kolejny screen - dna02.jpg) przypisanych do splina, ale to też nie zdaje egzaminu.

 

Myślę że mogło by to zadziałać na kościach ale nie mam doświadczenia z riggowaniem.

 

Liczę, że ktoś z Was mi pomoże ;)

 

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez mateusz_ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności