Skocz do zawartości

Tworzenie materiału z elementami i kolorami


Krzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

otóż ostatnio zostałem zmuszony do tworzenia tekstur tak jakby ... 3 poziomowych.

 

Mianowicie wykonałem materiał tkaniny, na którym chcę zrobić jeszcze 2 paski jakiegoś koloru (różnych grubości - wzdłuż całego materiału). Do tego wszystkiego chcę zrobić smugi nieczystości i zabrudzenia.

 

Obiektem jest coś w rodzaju okrągłego namiotu - dlatego przy mappingu nakładam teksturę jako box, a paski chcę zrobić jako cylindrical. Nie wiem czy to możliwe...

 

Ktoś ma jakieś pojęcie jak to zrobić?

Jeśli chodzi o te paski najlepiej by było, jeśli byłyby one jedynie zabarwieniem tej tkaniny - z tą samą fakturą.

 

Program 3DS Max i Vray 1.5.

 

Dziękuję z góry!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moge sie troche w nazwach myslic, ale jest mapa Composite ktora pozwala ci nakladac layery na siebie wraz z trybami mieszania (podobnie jak w photoshopie). Jesli potrzebujesz roznych mapowan to uzyj roznych kanalow UV. Typu Textura 1 uzywa mapowania box na kanale 1, a Textura 2 mapowania cylindrycznego na kanale 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje mirach za odpowiedź.

 

Wydaje się być wszystko zrozumiałe - jednak mam problem z tym, że chcę by była jedna tekstura nałożona jako box, a druga cylindrical. Korzystam na przykład z vrayblendmtl i nakładam paski tędy - nie mogę jednak stworzyć by map channel 2 był jako cylindrical, a map channel 1 jako box. Może inaczej należy to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz chyba zrobić 2 mapowania jedno box i przypisać channel 1 i dodać drugi modyfikator tylko ustawić cylindrical i channel 2 .

 

Wybacz, właśnie napisałem w tym samym czasie co Ty. Dokładnie takie rozwiązanie mi się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności