Skocz do zawartości

2 pytania : sznurek i przyciąganie


Gość ac_dc

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym zrobić wierze w blenderze taką z klocków

 

I tu pojawia się pytanie : Jak oni to robią , że te klocki są tak dokładnie poukładane , że nic się nie chwieje po naciśnięciu start ? Wydaje mi się , że tu chodzi o przyciąganie , tylko jak ustawić aby mi się spoko przyciągało ?

 

2. jak zrbić sznurek w blenderze ?od 3:10 ..

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No więc ad 1 miałeś w linku ad 2 : 1. Robisz coś do czego będzie mocowana lina 2.Robisz linę np z walca odpowiednio skalując 3.Dzielisz linę (walec) subdivide żeby mieć więcej części (podziałów czy jak to nazwać) .4.Parentujesz linę do swojego mocowania .5 linie tworzysz grupy wierzchołków (na początek 2 starczą) 6.Grupa 1 mniej wierzczołków to ta część liny ,która będzie przymocowana i nieruchoma a druga grupa będzie ciałem miękkim.7.Linie nadajesz Physics / Cloth i przy opcji Cloth stiffness scaling w structural stiffness dajesz jedną grupę a w bending stiffness drugą .8. dodajesz klucze animacji do swojego mocowania by się obracał wówczas lina będzie podążała za mocowaniem jednak ,żeby zachowywała się jak lina musisz a Cloth klinknąć na bake ,który zrobi z twojego walca zwiewną linę .Żeby dojść do efektu ,który wskazałaś będziesz musiał pokąbinować z ustawieniami masy itd itd .Myślę ,że sposobów jest znacznie więcej a to tak na szybko bo dawno nie otwierałem blendera :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności