Skocz do zawartości

relistyczna chmura


halogen

Rekomendowane odpowiedzi

mam klopot, nimoge zrobic realistycznej chumry, tak zebym mogl swobodnie modifikowac jej krztalty. robilem min. sposobami:

- environments > effect>volume foq, nawet probowalem zrobic chmure z fire effect co juz zdecydowanie lepiej wygladalo lecz nienadawalo sie do animacij.

- sphere +tex+PCloud- i tu da sie modelowac krztalt, tylko ze jakos mi z tego niewychodzi chmura:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim Afterburn:) Zrob sobie obiekt w ksztalcie chmury, uzyj systemu czasteczek i ustaw swoj obiekt-chmure emiterem owych. Oczywiscie jesli nie chcesz aby chmura Ci sie \"rozleciala\" dajesz emisje od 0 do 0. Nastepnie podpinasz pod particle Afterburna i dlugo dlugo krecisz suwakami aby otrzymac pozadany efekt:)

 

Lub- uzywasz skryptu do particle flow i podpinasz gizma pod czasteczki nastepnie tworzysz efekt fog i nakladasz na gizma:)

 

Jest jeszcze jeden sposob ktory ostatnio najbardziej mi odpowiada - pod czasteczki podpinasz instancje (kule) na ktore nakladasz material - i tak jesli masz np Brazila mozesz uzyskac takze bardzo ladny efekt chmury. To tak po krotce ale powinno sie udac.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności