Skocz do zawartości

O co chodzi w różnym wyswietlaniu modelu?


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

co powoduje taki sposob wyswietlania jak na obu screenach

 

http://i.imgur.com/esZg2.jpg

 

i

 

http://i.imgur.com/ddynI.jpg

 

Pytam bo cos zamotalem i nie potrafie odkręcić,a powoduje to ze nalozony kolor jak zauważycie rozni sie na kolorowych elementach od tych pozostałych,wyglada to okropnie,tarcza i literki W i B to żółc a nie zloto.

 

Sorka za tak banalne pytania,ale zauważylem to nie tylko na tym modelu,musowo coś robie niepotrzebnie a nie wiem ze tak nie powinno być.

 

Ps.

 

Po renderze róznice sa jeszcze bardziej widoczne i wyglada to okropnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

po prostu włączyłeś sobie podgląd wireframe'a (F4). Nie powinno to mieć żadnego wpływu na render

 

zgadza sie co do podgladu,to sam zauwazylem,no ale czemu te kolorki wystepują to tylko dwoch obiektach a nie na wszystkich? i dlaczego akurat te "kolorowe" przy renderze wychodzą z poprawnym nalozonym materialem,a tamte nie? tego nie rozumiem.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę masz dość mocno poharataną geometrię poszczególnych literek/elementów, to ma duży wpływ na rozchodzenie się światła po danej płaszczyźnie. Smoothing groupy też są pewnie zostawione samym sobie. Musiałbyś zapewne wymodelować wszystko od nowa, bądź też znacząco poprawić geometrię. Pokaż jeszcze sam render oraz ustawienia renderera...masło maślane ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeraszam że dopiero teraz odpowiadam,faktycznie geometria jest skopana strasznie,tak źle ze chyba zaczne od nowa.

 

Przy okazji,widzialem w necie podobna scene i tam o dziwo gostek potraktowal logo WB dosc swobodnie,przy nim moje logo wyglada rewelacyjnie,on co prawda wrzuca projekt do AE i chyba nie za bardzo wnika w geometrie,ale mnie zastanawia jedno,jesli 3d max tak rygorystycznie podchodzi do geometrii,a ja na chwile obecną jedno co chce to pobawic sie programem by w praktyce poznac mozliwosci,to co zrobic by w jakis sposób ukryc te błędy,zła geometrie i pociagnąc projekt do konca z jakims tam optymalnym wynikiem (geometria jak czytam nie jest dosc łatwa w opanowaniu,czytam,ogladam i przyznaje ze nie jest to takie proste jak by sie wydawało,niby przy tutkach zaczynam lapać,ale jak wprowadzam w życie to wychodzi to źle).

Wlasciwie to mam takie pytanie,niby oczywiste ale mnie to bardzo ciekawi.jeslibym zaczal od nowa,to przy stworzeniu elementu jak sprawdzic i natychmiast skorygowac geometrie takowego?.Chcialbym uniknąć sytuacji że stworze model z kilku elementów (jak wczesniej) po czym przekonam sie ze polowa nie ma tej nieszczesnej geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zaczynał od początku to na pewno nie zrobiłbyś tego meshem zwykłym tylko splinami, a napis funkcja "text" dobrać odpowiednia czcionke i dodajemy np. modyfikator bend i gotowe, takie błędy często się pojawiają podczas importu z innego programu lub pliku, i tak naprawdę trzeba po prostu to ponaprawiać, połatać dziury itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności