Skocz do zawartości

Monitor Asus pa246q P-IPS


maniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Przymierzam się do zakupu monitora 24'', ponieważ praca na 17'' laptopie do najprzyjemniejszych nie należy. A przy okazji jestem w trakcie robienia pracy inż w maxie, wiec ma to na celu podniesienia komfortu pracy. Niestety nie mam jeszcze kasy na stacje roboczą, wiec planuje podpiąć go tymczasowo pod laptopa. Stąd moje pytanie.

 

1. Zdecydowałem się wstępnie na Asusa pa246q ponieważ przemawiają do mnie jego parametry. Zastanawiam się jeszcze nad Dellem U2410 oraz HP LP2475. Który według waszej opinii jest godny polecenia. Dopiero zaczynam swoją przygodę z 3d, ale zamierzam iść na studia magisterskie związane z grafiką, więc będzie to raczej inwestycja na przyszłość.

 

2. Czy karta karta graficzna będzie w stanie uciągnąć rozdziałke 1920x1200, przy tej samej płynności pracy jak wcześniej? -karta GF 9600m gt 512Mb

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

 

http://www.ceneo.pl/Monitory_LCD;0113-0;017P1-5176-216109-24879P2-1968P5-52459.htm

Edytowane przez maniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc? Jeszcze w tym tyg będę musiał coś wybrać, a chciałbym możliwie najlepiej zainwestować te pieniądze. Zastanawiam się cały czas nad Asusem i Dellem. Hp ponoć mocno srebrzy, nawet w centralnych punktach, różne opinie krążą na temat tego monitora. Proszę bardzo o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten monitor i tez narazie z braku stacji podlaczam go do macbooka. mam ta sama karte i smiga jak trza, wszystko sprawne, a monitor polecam. Srednia jestes jego kalibracja i nawigacja w interfejcei ale w jakosci miod.

16:10 daje duzy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na Asusa w ostatniej chwili i muszę powiedzieć, że jeśli miał bym wybierać jeszcze raz to pozostał bym przy tym samym monitorze. Wydaje mi się, że relatywnie ma większą jasność niż Dell i lepsze odwzorowanie kolorów. Może to kwestia kalibracji, ale to świetnie zainwestowane pieniądze.

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o plusy tego sprzetu to według mnie będą to:

- Szeroki zakres barw

- panel p-ips i 10 bitowa głębia kolorow

- stabilność podstawki

- wirtualna skala dla projektantów

- hub, czytnik kart pamięci

- no i te 24"

 

Jesli chodzi o minusy to:

- równomiernosc podświetlenia nieco gorsza z prawej strony

- pradozernosc

- nagrzewanie sie do naprawdę wysokiej temp

 

Jakościowo świetny produkt i korzystny cenowo. Poszukaj w Poznaniu, bo jest parę sklepów, gdzie można taniej kupic.

Popatrz też na testy na benchmarku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z testem na bm i rzeczywiście tam również jako największa wadę uważają oni nierównomierność podświetlania. (zużycie prądu mi nie przeszkadza) Czy w rzeczywistości bardzo to przeszkadza? Czy kolory są bardzo zniekształcone przez tą wadę? Czy przy zmniejszeniu jasności wada się delikatnie niweluje?

Sorry, że zadaję tyle pytań, ale opinia człowieka, który ma ten sprzęt jest dla mnie uber ważna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem amatorem, który dopiero zaczyna swoją przygodę z grafiką. W chwili obecnej używam monitora głównie do 3d, nie długo będę miał do zrobienia katalog więc będę mógł coś więcej powiedzić o o pracy przy materiałąch do druku. Według mnie minimalnie gorsze podswietlanie występuje z prawej strony. Jednak ogolna jasność jest dosyć wysoka, niższa niż deklaruje producent , ale i tak wysoka, oczywiscie na 100% jasności i 100% kontrastu. Dell U2410 też ma ten problem, tak jak większośc monitorów w tym przedziale cenowym. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, szkoda tylko ze tak sie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności