Skocz do zawartości

Przesiadka z 2009 na 2012


Skorczan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do tej pory (bo od 2008 roku) zajmowałem się małymi rzeczami (głównie low-poly), które w niemal 100% były robione pod potrzeby GTA San Andreas. Zajmowałem się tym z dość obfitymi przerwami, jednak podstawy mam opanowane.

Ostatnio jednak zagłębiłem się bardziej w modeling, gdyż mam z nim związane plany co do studiów. Od początku działam na wersji 2009 i dzisiaj kumpel mi powiedział, że 2012 są fajnie przygotowane rzeczy do VRaya i w ogóle. No i wzięło mnie na myślenie, czy dobrze robię nie biorąc się za aktualizacje do nowszej wersji.

 

Panowie, co o tym myślicie? Czym prędzej przesiadać się na nowszą wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak stać Cię na taką przesiadkę to można sobie na to pozwolić, drobne zmiany w interfejsie umilają pracę, chociaż generalnie to i tak ten sam program. Oczywiście pod 2012 możesz zakupić Vraya 2.0 z VrayRT, co pozwala używać Vraya jako activeshade - chyba o to chodziło "kumplowi". Pamiętaj jednak że nowsza wersja wymaga lepszego sprzętu...

 

Poza tym jak masz winx32 to możesz odrazu zmienić system na win7x64+max2012x64, co daje sporo możliwości wykorzystania dotąd niedostępnych zasobów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam 3DS Maxa 2009 w wersji x64 i działam na zestawie: Windows 7 Ultimate x64, AMD Phenom X3 720 2.8GHz podkręcony do 3.3GHz + dodatkowo odblokowałem jeden rdzeń (tak, to możliwe. teraz mój procesor jest nieco wydajniejszy od Phenom II X4 955), GTX 260 core 216 896MB i 4GB RAM. Sprzęt w maju skończy 3 latka :)

Przy okazji możecie mi powiedzieć, czy będę miał jakieś problemy z 3DS Maxem w wersji 2012 oraz czy jest jakaś przepaść między VRayem 1.5 a 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji możecie mi powiedzieć, czy będę miał jakieś problemy z 3DS Maxem w wersji 2012 oraz czy jest jakaś przepaść między VRayem 1.5 a 2.0?

 

Nie będziesz miał problemów, co więcej, powinieneś zauważyć wzrost wydajności w stosunku do 2009. Według mojej opinii "porządne" wersje maxa to właśnie 2009 i 2012. Według tego schematu następna przesiadka będzie miała sens przy wersji 2015:)

Vray nie różni się zbytnio, poprawiono to co było, dodano kilka nowych funkcji i jest szybszy, przynajmniej z tego co zauważyłem a nie było mi dane zagłębić się w 1.5 zbyt mocno więc to taka dosyć powierzchowna opinia porównawcza Vraya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności