Skocz do zawartości

Animacja 3D - podstawy


Ulyssio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pozwolę założyć sobie nowy temat ponieważ na forum nie znalazłem nic podobnego.

Mam pytanie związane z animacją 3D ale nie pod kątem programów do ich obsługi a raczej pod zastosowaniem w grach 3D. Czy ktoś może zna, może polecić mi literaturę fachową w polskim języku opisującym zagadnienie animacji 3D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uczę się programu maya i jak do tej pory to jedyna książka do której zaglądam w zakresie animacji 3D jednak teraz kiedy jestem na etapie wyrażania emocji przez postaci też chętnie zerkne do jakiś innych książek czy ktoś jest w stanie polecić coś dobrego, sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko po trochu ;) Z największym naciskiem na animację postaci oraz cieczy. Chodzi mi o zaznajomienie się z tym tematem, a ciężko znaleźć coś w j. polskim, czyżby to był aż taki niszowy temat u nas....

 

Animacji czego? Co nazywasz animacja? animacje postaci? animacje wody, tkanin, ognia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko znaleźć coś w j. polskim, czyżby to był aż taki niszowy temat u nas

 

to raczej kwestia tego ze generalnie w grafice angielski stal sie jezykiem "zawodowym", ciezko bez niego sie obejsc.

 

animację postaci oraz cieczy

 

to w sumie 2 zupelnie oddzielne tematy. Animacja cieczy to glownie symulacje i walka z cząsteczkami/fluidami. Animacja postaci to reczne przesuwanie i ustawianie keyframe'ow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o maye to "Maya 2011 wprowadzenie" Można przejrzeć. Poza tym "Animacja Komputerowa" - Rick Paren

jakaś nowość więc jeszcze nie widziałem ale zakładam że może ci się przydać Ulyssio.

Sądzę że wujek google będzie miał więcej informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystim za odpowiedzi i propozycje :) trochę rozjaśniło mi to temat .

meydey ten link do książki który podałaś, możesz powiedzieć trochę więcej na jej temat ? Czy jest tam dokładnie wytłumaczony temat animacji płynów ?. Z opisu widzę, że książka porusza wszystkie zagadnienia animacji, więc może wszystkiego jest tylko po trochu, ot taki wstęp bez rozwinięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się cieszę właśnie chciałam Tobie napisać, że jest duży rozdziała dotyczący cieczy ale to pewnie sam już dobrze wiesz. Cieszę się, że mogłam pomóc :) pozdrawiam

 

Tak, to był pierwszy dział który sprawdziłem, przeczytałem dokładnie i przetestowałem w praktyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności