Skocz do zawartości

Vray RT Engine i GPU Rendering


Sebsax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna staram znaleźć dobry sposób renderowania na GPU, tak żeby mniej więcej zachować kompromis między czasem a jakością.

 

No właśnie więc Vray RT chyba najlepiej się do tego nadaje? Tylko że mam problem bo nie wiem jak zachować to jako odrębny render, jako całkowity output tak jak robi to mental ray i vray na CPU i zapisuje w jakimś formacie. Czy to jest wogóle możliwe? czy można zapisać tylko jeden obraz czy można zapisywać całe sekwencje tak jak tradycyjnie na mental ray-u? Czy tylko służy to na razie

jako przegląd renderu przed wrenderowaniem tego w CPU?

 

Używam też od niedawna Czeskiego "FurryBalla" który ma spore ograniczenia ale renderuje naprawdę diabelnie szybko bez żadnych "noisów" rozmyć itd. i potrafi właśnie zapisywać rendery w różnych formatach.

 

Ale może są lepsze programy do renderingu na GPU? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sprawdź Octane Renderera. Program jest w fazie beta ale ma spory potencjał. Brakuje mu jeszcze troszkę do doskonałości dlatego ciągle korzystam z mental raya. Iray jest dobry ale bardzo wolny.

http://www.max3d.pl/news.php?id=2077

Na 1 Grudnia zapowiadana jest nowa wersja Octana dla 3ds maxa i wydaje się że w końcu będzie jakiś dobry render na gpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co sprawdziłem Octana... i muszę powiedzieć że to potężne narzędzie już teraz. Gdyby nie ograniczenie exportowania w OBJ... chyba da się jakoś dodatkowymi pluginami exportować kamerę, ale na razie to chyba tyle? W formacie OBJ nie da się exportować animacji?

 

Trzeba poczekać na ten standalone dla 3ds Maxa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności