Skocz do zawartości

Aliasing


Vit

Rekomendowane odpowiedzi

witam, soft 3ds max, mam pytanie o to jak sobie radzić z aliasingiem, wyrenderowałem sceny do plików tga (1280x720) w mentalu filtr box, porobiłem w video poscie pliki avi nie dawałem zadnej kompresji, teraz całość poskładałem w adobe premiere pro i wychodzi bardzo duży aliasing czy możecie mi podpowiedzieć co zrobić jak ustawić premiere? obecnie wygląda to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

moze tak wiecej info? zle w premierze wyglada? zle po wyeksportowaniu z niego? premiere zmiejsza jakosc w podgladzie zeby miec szybszy viewport.

A z ciekawych pytan, to po co to zamieniasz z tga do avi skoro i tak skladasz potem w premiere?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mirach za szybkie odp, już odpowiadam, źle wygląda po wyeskportowaniu, jeżeli chodzi o drugie pytanie nie znam prawie w ogóle premiera to mój pierwszy raz z nim, nie potrafiłem sobie poradzić żeby z tga zamieniać do avi w premierze, ale to chyba nie w tym tkwi przyczyna. A jeszcze jedna sprawa czy da się tak zagrać żeby Avika puscic od tylu, to zoszczędziło by mi czasu w renderowaniu kolejnej sceny tym razem od tyłu?

to jest lin do tego o czym pisze

http://www.youtube.com/watch?v=-PCUqtDUBgA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, premiere moze exportowac do tony kodekow, to juz kwestia wybrania odpowiedniego formatu i kodeku.

Z tego co kojaze to sekwencje tga wrzucisz do premiere tak samo jak avi. Mozna puscic klip od tylu w Premiere pod Clip > Speed/Duration i tam zaznaczasz Reverse Speed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz puścić klip od tyłu to prawym na klip-> Speed/Duration -> Reverse Speed.

A żeby wciągnąć tga i wypuścić avi? To przy zasysaniu tga zaznaczasz pierwszą klatkę i importujeszz opcją Numbered Stills.

A jak exportujesz np do mov, też źle wygląda?

 

Pzdr,

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starsze premiery nawet nie kumały sekwencji obrazków, trzeba było wideo wkładać, renderowanie sekw.obrazków nie miało sensu...

Jak pisał Mirach , premiere rozumuje tak pojęcie czasu: duration(+) =do przodu(100%=1x, 200%=2x itd) ; duration(-) =reverse, cofanie klatek ;)

 

a pozatym ja nie znalazłem tam dobrego dekodera w programie, lepiej wypchać czyste DV i obrobić format na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisłem ładowałem całe kawałki avi i dopiero aviki łaczyłem w premierze, teraz spróbuje plecieć z tga w premierze, mam cs5 wiec chyba bedzie łykał sekwencje. Co do tego alisingu radzę sobie z nim tak że zmniejszam finalą rozdzielczość, i robie rozmycie na wartosc 2. troche to daje efekt choć nie za wielki. Ale moze bedziecie wiedzieć raz wyrenderowałem sobie premierze obraz w ten sosób że rozdzieczośc była nadal taka 1280x720 ale u góry i na dole miałem czarne pasy, to finalnie zmniejsza obraz łagodzi aliasing i ładnie wygląda, jednak nie wiem jak to ustawiłem czy możecie pomóc ? Oto link do tego jak to wygląda

http://www.youtube.com/watch?v=JtBt_U-JZ-Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności