Jump to content

Apple Magic Trackpad czy się przyda?


Antosiwo

Recommended Posts

Witam i dzień dobry po raz pierwszy!

Szukałem ale nie znalazłem(nie chciał bym od razu podpaść za głupi temat) informacji o wykorzystaniu "Apple Magic Trackpad" w programach 3D.

Jestem początkującym w dziedzinie 3D oraz programu 3ds Max, dodatkowo czekam na przesyłkę komputera z Mac OS i tegoż właśnie Trackpada zwanego gładzikiem.

Patrząc na http://www.apple.com/pl/magictrackpad/ zastanawiam sie czy ten gładzik nie mógł by zastąpić trackballa?

chodzi mi o rozwiązanie że lewa ręka + gładzik i nawigacja w przestrzeni, a prawa ręka + mysz.

mam IPada i w wielu aplikacjach za pomocą dwóch palców można swobodnie sterować obiektami 3D (obracać przybliżać itd...)

Być może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym albo informacje na ten temat i śmiało może mi odpowiedzieć że to nierealne albo że to super rozwiązanie.

z góry dzięki i przepraszam jeśli naruszyłem jakiś punkt regulaminu...

Link to comment
Share on other sites

Z moich doświadczeń nie ma nic lepszego jak myszka i klawiatura. Miałem wynalazek jak spacenavigator i nie użyłem. Dla tego gładzika też nie widzę zastosowania.

 

Mysz daje precyzje w ruchu a klawiatura skróty klawiaturowe. Nie mamy trzeciej ręki na inne zabawki.

Link to comment
Share on other sites

w tym pytaniu bardziej zależy mi na odpowiedzi czy się da? w sensie technicznym(czy program będzie widział i mysz i gładzik)

a kwestia czy to będzie wygodne....? nie wiem, jak pisałem dopiero się uczę 3D i jak na razie masakrą to dla mnie jest obracanie bryły za pomocą myszki z wciśniętym scrollem i altem. na pewno z czasem się nauczę, ale oglądając różnego typu właśnie "navigatory" i będąc mocno zafascynowany dotykiem w iPadzie, wpadłem na taki pomysł i chcę sprawdzić czy ktoś tego już nie testował.

co do skrótów to wyobrażam sobie że gładzik leży po lewej stronie blisko "ctrl" itd... i służy tylko do sterowania viewportem.

Link to comment
Share on other sites

Ja też byłem zafascynowany dotykiem w moim ipod touch. Kupiłem sobie netbook z dotykowym ekranem i używam go tylko do internetu bo do 3d dotyk jest mało precyzyjny.

Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z 3d to uwierz że obracanie viewportem i modelowanie najwygodniejsze i najszybsze jest myszą i klawiaturą. Alt plus scroll plus kilka skrótów klawiaturowych i jedziesz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy