Skocz do zawartości

Apple Magic Trackpad czy się przyda?


Gość Antosiwo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Antosiwo

Witam i dzień dobry po raz pierwszy!

Szukałem ale nie znalazłem(nie chciał bym od razu podpaść za głupi temat) informacji o wykorzystaniu "Apple Magic Trackpad" w programach 3D.

Jestem początkującym w dziedzinie 3D oraz programu 3ds Max, dodatkowo czekam na przesyłkę komputera z Mac OS i tegoż właśnie Trackpada zwanego gładzikiem.

Patrząc na http://www.apple.com/pl/magictrackpad/ zastanawiam sie czy ten gładzik nie mógł by zastąpić trackballa?

chodzi mi o rozwiązanie że lewa ręka + gładzik i nawigacja w przestrzeni, a prawa ręka + mysz.

mam IPada i w wielu aplikacjach za pomocą dwóch palców można swobodnie sterować obiektami 3D (obracać przybliżać itd...)

Być może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym albo informacje na ten temat i śmiało może mi odpowiedzieć że to nierealne albo że to super rozwiązanie.

z góry dzięki i przepraszam jeśli naruszyłem jakiś punkt regulaminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Z moich doświadczeń nie ma nic lepszego jak myszka i klawiatura. Miałem wynalazek jak spacenavigator i nie użyłem. Dla tego gładzika też nie widzę zastosowania.

 

Mysz daje precyzje w ruchu a klawiatura skróty klawiaturowe. Nie mamy trzeciej ręki na inne zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antosiwo

w tym pytaniu bardziej zależy mi na odpowiedzi czy się da? w sensie technicznym(czy program będzie widział i mysz i gładzik)

a kwestia czy to będzie wygodne....? nie wiem, jak pisałem dopiero się uczę 3D i jak na razie masakrą to dla mnie jest obracanie bryły za pomocą myszki z wciśniętym scrollem i altem. na pewno z czasem się nauczę, ale oglądając różnego typu właśnie "navigatory" i będąc mocno zafascynowany dotykiem w iPadzie, wpadłem na taki pomysł i chcę sprawdzić czy ktoś tego już nie testował.

co do skrótów to wyobrażam sobie że gładzik leży po lewej stronie blisko "ctrl" itd... i służy tylko do sterowania viewportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem zafascynowany dotykiem w moim ipod touch. Kupiłem sobie netbook z dotykowym ekranem i używam go tylko do internetu bo do 3d dotyk jest mało precyzyjny.

Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z 3d to uwierz że obracanie viewportem i modelowanie najwygodniejsze i najszybsze jest myszą i klawiaturą. Alt plus scroll plus kilka skrótów klawiaturowych i jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antosiwo

Dzięki za opinię i sugestie! W przyszłym tygodniu będę miał okazję przetestować to osobiście więc dam znać czy w ogóle jest to możliwe.

Edytowane przez Antosiwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności