Skocz do zawartości

Postać 3D: Lis


Aethersis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat ten otwarłem bardziej po to, aby uzyskać porady co do kształtu, niż pochwalić się swoją pracą, bo jak na razie, to nie ma czym się chwalić, a raczej jest się czego wstydzić. Ostatnio wziąłem się za tworzenie modelu lisa. Wcześniej miał być to lis arktyczny i zrobiłem nawet render z futrem, ale bardziej mi to wyglądało na krzyżówkę pitbulla z lisem, więc wziąłem się za to od nowa. Nieudany efekt można zobaczyć tutaj: http://s7.directupload.net/images/111218/fcjrml8s.jpg Dopiero zacząłem to robić niemalże od nowa i zależy mi na tym, żeby teraz jak najbardziej trafnie odtworzyć rzeczywiste proporcje i wygląd. Tym razem zwykłego rudego lisa. Na turbosquidzie znalazłem zaledwie parę modeli i wyglądają one szczerze mówiąc dość przerażająco, niektóre kosztują 300 dolarów a przypominają mi krzyżówkę lisa z borsukiem albo niedźwiedziem... Pracę zacząłem od stworzenia ogólnego modelu na podstawie paru refek w 3ds maxie. Następnie wyeksprtowałem całość do sculptrisa jako OBJ i zacząłem pracować nad poprawą kształtu. Docelowo ma być to oparte na quadach, tak więc będzie trzeba zrobić retopo i nie chcę przekraczać 4-5k poly. Ostatecznie wyrenderuję to z futrem i zriguję. Mam już zrobionego w CAT-cie riga wraz z przerobionym mocapem quadrupeda, ale najpierw muszę dokończyć ten model z dobrym retopo. Poniżej zamieszczam 4 rzuty pokazujące obecny wygląd postaci. Bardzo bym prosił o krytykę i porady dotyczące poprawy proporcji/wyglądu. [ATTACH=CONFIG]83833[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]83832[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]83834[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]83835[/ATTACH] Zdaję sobie z tego sprawę, że może być to dość trudno ocenić z racji na brak futra. Model celowo jest nieco chudszy, ponieważ po dodaniu bujnego owłosienia będzie znacznie bardziej puszysty :P Będę na prawdę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Z góry dziękuję za nadesłane posty.

Edytowane przez Aethersis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[ATTACH=CONFIG]83837[/ATTACH]

 

Wydaje mi się że teraz powinno być lepiej. Właśnie o to mi chodzi - jak się coś robi samemu i nie ma osoby która mogłaby to ocenić, to niemal zawsze jest tak, że jest się zaślepionym pozorami sukcesu i nie zauważa się wielu niedopatrzeń, przez co trzeba nieraz paru dni żeby ochłonąć i spojrzeć na swoją pracę krytycznym okiem na trzeźwo. Dzięki za pomoc :P Z tym zawieszeniem to mnie rozwaliło xD

Edytowane przez Aethersis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa posta została zmieniona, przepraszam za kłopot, to z roztrzepania.

Wziąłem się już za retopo. Mógłby ktoś ocenić jak mi to idzie? Zacząłem od głowy, z racji tego że jest najtrudniejsza do zrobienia. Czy w siatce która generalnie składa się z quadów mogą sporadycznie wystąpić trójkąty? Pewnych elementów po prostu się nie dało zrobić inaczej (ucho, szczęka) I jak na razie mam 2 trójkąty.

 

[ATTACH=CONFIG]83841[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności